Norpol Holding AS
Score · regnskapsår 2025
63av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 752 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 657 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 52 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Norpol Holding AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 23,2 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 41,7 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 23,2 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 23,1 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 9,5 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 41,7 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,40 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,68 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 38,8 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 63 gjør Norpol Holding AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Norpol Holding AS har score 63 for 2025, rang 5 657 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 83 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 38,8 % mot median 4,0 %. Lønnsomhet: persentil 75 mot sammenlignbare, driftsmargin 23,2 % mot median 2,6 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Norpol Holding AS hadde en driftsmargin på 23,2 % og en egenkapitalandel på 41,7 % i 2025, og er nr. 5 657 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 39 % og driftsmarginen falt fra 30,2 % til 23,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 75 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 52 | vekt 25 % |
| Likviditet | 48 | vekt 15 % |
| Vekst | 83 | vekt 15 % |
| Konsistens | 55 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Norpol Holding AS?
Driftsmarginen var 23,2 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,5 %.
Hvor solid er Norpol Holding AS?
Egenkapitalandelen var 41,7 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 1,40 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Norpol Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,68 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Norpol Holding AS i Handel?
Norpol Holding AS er nr. 5 657 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 752 av 11 289. Omsetningen endret seg 38,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 988851949
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.340)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. oktober 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Madam Poppes vei 2C, 3610 KONGSBERG
- Kommune
- Kongsberg rang 4–13 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 14. november 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Tor Harald Kjørsvik
- Styrets leder
- Tor Harald Kjørsvik
- Varamedlem
- Anna Bjerkeset
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 63 | |
| Rang | – | – | 5 657 | |
| Driftsmargin | −46,4 % | 30,2 % | 23,2 % | |
| Totalrentabilitet | 28,7 % | 25,9 % | 9,5 % | |
| Egenkapitalandel | 34,2 % | 40,2 % | 41,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,45 | 1,63 | 1,68 | |
| Omsetningsvekst | – | 4 186,1 % | 38,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 1,2 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,1 MNOK | 3,6 MNOK | 3,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,0 MNOK | 3,5 MNOK | 3,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7136585.
Videre
Lignende selskaper
- Dragons Nest Gaming AS indeks 63, nr. 5 654 · sammenlign
- Fritidssenteret AS indeks 63, nr. 5 656 · sammenlign
- Stavang Landhandel AS indeks 63, nr. 5 658 · sammenlign
- HOBBY & Sånt AS indeks 63, nr. 5 660 · sammenlign
- Oba Door AS indeks 63, nr. 5 661 · sammenlign