Rune Isachsen Holding AS

Org.nr. 988909653 · Øvre Eiker · Stiftet 2005 · 6 ansatte

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter6 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −109,3 % 3,5 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 104,2 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 5,8 % 7,8 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 60,6 % 32,8 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,65 1,43 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 21,78 1,41 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −43,5 % 6,1 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,93 MNOK0,88 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Rune Isachsen Holding AS hadde en egenkapitalandel på 60,6 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −52,5 % til −109,3 % og omsetningen falt med 44 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 202 MNOK og 1 145 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 20,2 MNOK 10,0 202 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: −6,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1 145,2 MNOK 1,0 1 145 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −109,3 % (median 3,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 13,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Rune Isachsen Holding AS?

Driftsmarginen var −109,3 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,8 %.

Hvor solid er Rune Isachsen Holding AS?

Egenkapitalandelen var 60,6 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,65 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i Rune Isachsen Holding AS?

Likviditetsgrad 1 var 21,78 i 2025 (median 1,41).

Konsernregnskap · 2025

68 av 100

Rang 23 av 126 konsern i Morning-klasse Store i Bygg og anlegg. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
1 276 MNOK
Driftsresultat, konsern
105 MNOK
Resultat før skatt, konsern
5 MNOK
Sum eiendeler, konsern
3 616 MNOK
Egenkapital, konsern
1 415 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2025)
Driftsmargin8,2 % −109,3 %
Totalrentabilitet3,9 % 5,8 %
Egenkapitalandel39,1 % 60,6 %
Likviditetsgrad 12,63 21,78
Omsetningsvekst30,7 % −43,5 %

Konsernindeks tidligere år: 2023: 65 (30 av 116), 2024: 60 (37 av 121).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
988909653
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Bygg og anlegg (43.120)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
6 registrert 10. juli 2026
Stiftet
27. september 2005 21 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Ek Gård, Flesakerveien 37, 3320 VESTFOSSEN (ØVRE EIKER)
Kommune
Øvre Eiker rang 14–30 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
254900ECV4LGMGB4UJ65 fornyes 12. desember 2026

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin−830,1 %−52,5 %−109,3 %
Totalrentabilitet2,1 %9,9 %5,8 %
Egenkapitalandel51,0 %59,0 %60,6 %
Likviditetsgrad 13,264,5121,78
Omsetningsvekst–701,6 %−43,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,2 MNOK9,9 MNOK5,6 MNOK
Driftsresultat−10,3 MNOK−5,2 MNOK−6,1 MNOK
Resultat før skatt11,2 MNOK143,4 MNOK5,8 MNOK
Årsresultat14,0 MNOK146,7 MNOK20,2 MNOK
Finanskostnader29,9 MNOK49,2 MNOK103,6 MNOK
Sum eiendeler1 986,5 MNOK1 947,7 MNOK1 889,4 MNOK
Omløpsmidler332,9 MNOK231,0 MNOK151,3 MNOK
Egenkapital1 014,0 MNOK1 148,8 MNOK1 145,2 MNOK
Opptjent egenkapital1 007,0 MNOK1 141,9 MNOK1 138,2 MNOK
Sum gjeld972,6 MNOK798,8 MNOK744,2 MNOK
Kortsiktig gjeld102,0 MNOK51,2 MNOK6,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7105411.