JL Gruppen AS
Score · regnskapsår 2025
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 8 779 av 11 288 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 335 av 22 950 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og soliditet 33 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
JL Gruppen AS ligger 18 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 285 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −7,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 23,0 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −7,6 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −8,5 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | −9,9 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 23,0 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 3,36 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 105,9 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør JL Gruppen AS det bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 288 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- JL Gruppen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
JL Gruppen AS har score 32 for 2025, rang 18 335 av 22 950 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 92 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 105,9 % mot median 4,0 %.
Svakest: Likviditet: persentil 8 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,55 mot median 1,74. Lønnsomhet: persentil 18 mot sammenlignbare, driftsmargin −7,6 % mot median 2,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,55 (median 1,74).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −8,5 % (median 2,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −7,6 % (median 2,6 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
JL Gruppen AS hadde en driftsmargin på −7,6 % og en egenkapitalandel på 23,0 % i 2025, og er nr. 18 335 av 22 950 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 106 % og driftsmarginen falt fra 4,8 % til −7,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,55 (median 1,74).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −8,5 % (median 2,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,6 % (median 2,6 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 105,9 % (median 4,0 %); Likviditetsgrad 1 0,55 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 18 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 33 | vekt 25 % |
| Likviditet | 8 | vekt 15 % |
| Vekst | 92 | vekt 15 % |
| Konsistens | 23 | vekt 15 % |
Varighet: 55 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er JL Gruppen AS?
Driftsmarginen var −7,6 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −9,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er JL Gruppen AS?
Egenkapitalandelen var 23,0 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 3,36 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i JL Gruppen AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,55 i 2025 (median 1,74). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står JL Gruppen AS i Handel?
JL Gruppen AS er nr. 18 335 av 22 950 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 779 av 11 288. Omsetningen endret seg 105,9 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 988999172
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.610)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. november 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Rigetjønnveien 12, 4626 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 25. oktober 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 648800H59U7CHWHNVU65 fornyes 29. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 96 | 37 | 32 | |
| Rang | 56 | 16 268 | 18 335 | |
| Driftsmargin | 44,4 % | 4,8 % | −7,6 % | |
| Totalrentabilitet | 47,8 % | 5,5 % | −9,9 % | |
| Egenkapitalandel | 83,8 % | 18,4 % | 23,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 39,52 | 1,48 | 0,55 | |
| Omsetningsvekst | – | −14,6 % | 105,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,4 MNOK | 2,1 MNOK | 4,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,2 MNOK | −4,9 MNOK | −0,4 MNOK |
| Årsresultat | 3,0 MNOK | −4,9 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 5,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,9 MNOK | 4,7 MNOK | 2,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,2 MNOK | 2,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 5,8 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,8 MNOK | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 1,1 MNOK | 3,8 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 1,7 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6579513.
Videre
Lignende selskaper
- Aud Karina Forsberg AS indeks 32, nr. 18 326 · sammenlign
- Trail Wear AS indeks 32, nr. 18 330 · sammenlign
- Galleri Havstad AS indeks 32, nr. 18 334 · sammenlign
- Trådsnello AS indeks 32, nr. 18 337 · sammenlign
- Teg Handel AS indeks 32, nr. 18 344 · sammenlign