Bsp AS
Score · regnskapsår 2024
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 784 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 515 av 22 237 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 38 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Bsp AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 7,4 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 28,0 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 33 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 7,4 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 13,6 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 28,0 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,57 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,31 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | −4,0 % | 3,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Bsp AS det bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Bsp AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Bsp AS hadde en driftsmargin på 7,4 % og en egenkapitalandel på 28,0 % i 2024, og er nr. 8 515 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 22,0 % til 28,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 38 | vekt 25 % |
| Likviditet | 83 | vekt 15 % |
| Vekst | 27 | vekt 15 % |
| Konsistens | 64 | vekt 15 % |
Varighet: 54 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bsp AS?
Driftsmarginen var 7,4 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,6 %.
Hvor solid er Bsp AS?
Egenkapitalandelen var 28,0 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 2,57 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Bsp AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,31 i 2024 (median 1,71).
Hvordan står Bsp AS i Handel?
Bsp AS er nr. 8 515 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 784 av 7 161. Omsetningen endret seg −4,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989112953
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. november 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Sofiemyrveien 14, 1412 SOFIEMYR (NORDRE FOLLO)
- Kommune
- Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300Z5TYI5VWYDUR59 fornyes 27. september 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 56 | 55 | |
| Rang | 9 995 | 8 515 | 9 444 | |
| Driftsmargin | 7,4 % | 7,4 % | 5,8 % | |
| Totalrentabilitet | 14,4 % | 13,6 % | 11,6 % | |
| Egenkapitalandel | 22,0 % | 28,0 % | 34,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,09 | 3,31 | 2,50 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,0 % | −2,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 34,8 MNOK | 33,4 MNOK | 32,5 MNOK |
| Driftsresultat | 2,6 MNOK | 2,5 MNOK | 1,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,9 MNOK | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Årsresultat | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 19,4 MNOK | 20,2 MNOK | 20,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 18,7 MNOK | 19,5 MNOK | 20,1 MNOK |
| Egenkapital | 4,3 MNOK | 5,7 MNOK | 7,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,1 MNOK | 5,5 MNOK | 6,8 MNOK |
| Sum gjeld | 15,1 MNOK | 14,5 MNOK | 13,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,9 MNOK | 5,9 MNOK | 8,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5509167.
Videre
Lignende selskaper
- Tso Retail AS indeks 56, nr. 8 510 · sammenlign
- Velvære Grossisten AS indeks 56, nr. 8 514 · sammenlign
- Kluften AS indeks 56, nr. 8 516 · sammenlign
- Kasse og Butikkdata AS indeks 56, nr. 8 517 · sammenlign
- AS SPORTY indeks 56, nr. 8 520 · sammenlign