Imb Holding AS
Score · regnskapsår 2025
78av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 545 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 015 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 76 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Imb Holding AS ligger 28 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 49,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 97,1 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 49,6 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 88,6 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 7,9 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 97,1 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 26,02 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −5,8 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 78 gjør Imb Holding AS det bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Imb Holding AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Imb Holding AS har score 78 for 2025, rang 1 015 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 99 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 97,1 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 26,02 mot median 1,74.
Svakest: Vekst: persentil 28 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −5,8 % mot median 4,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Imb Holding AS hadde en driftsmargin på 49,6 % og en egenkapitalandel på 97,1 % i 2025, og er nr. 1 015 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 17 MNOK og 29 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 17 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 27 MNOK |
| P/B | 1,0 | 29 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 49,6 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 97,1 % (median 33,5 %); Likviditetsgrad 1 26,02 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 19,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 76 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | 28 | vekt 15 % |
| Konsistens | 81 | vekt 15 % |
Varighet: 85 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Imb Holding AS?
Driftsmarginen var 49,6 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,9 %.
Hvor solid er Imb Holding AS?
Egenkapitalandelen var 97,1 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,03 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Imb Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 26,02 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Imb Holding AS i Handel?
Imb Holding AS er nr. 1 015 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 545 av 11 289. Omsetningen endret seg −5,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989185209
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.631)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. desember 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Storgata 31, 8370 LEKNES (VESTVÅGØY)
- Kommune
- Vestvågøy rang 4–11 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900E0GO76LEUGZG19 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Styrets leder
- Ketil Benjaminsen
- Varamedlem
- Ann-Helen Lygre
- Revisor
- Lofotrevisjon AS
- Regnskapsfører
- Sparebank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 91 | 86 | 78 | |
| Rang | 375 | 295 | 1 015 | |
| Driftsmargin | 51,3 % | 49,4 % | 49,6 % | |
| Totalrentabilitet | 6,9 % | 7,7 % | 7,9 % | |
| Egenkapitalandel | 96,5 % | 95,9 % | 97,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 21,43 | 18,26 | 26,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 33,3 % | −5,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,0 MNOK | 2,6 MNOK | 2,5 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,8 MNOK | 2,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,4 MNOK | 1,7 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 26,4 MNOK | 28,4 MNOK | 29,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 19,1 MNOK | 21,2 MNOK | 22,8 MNOK |
| Egenkapital | 25,5 MNOK | 27,2 MNOK | 28,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 25,4 MNOK | 27,1 MNOK | 28,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6932016.
Videre
Lignende selskaper
- Inmark AS indeks 79, nr. 1 006 · sammenlign
- Bike2work AS indeks 78, nr. 1 010 · sammenlign
- HG Norge AS indeks 78, nr. 1 012 · sammenlign
- Gullsmed Anton Huseby AS indeks 78, nr. 1 017 · sammenlign
- Norsk Dyrehelse AS indeks 78, nr. 1 018 · sammenlign