Rolf Ottesen AS
Score · regnskapsår 2025
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 333 av 775 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 032 av 2 392 · Industri
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 61 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Rolf Ottesen AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 775 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,0 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 44,2 % (median 37,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 99 MNOK | 164 MNOK |
| Driftsmargin | 2,0 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 10,3 % | 9,6 % |
| Egenkapitalandel | 44,2 % | 37,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,26 | 1,56 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,62 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | 7,0 % | 6,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,94 MNOK | 2,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Rolf Ottesen AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (775 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Rolf Ottesen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Rolf Ottesen AS har score 53 for 2025, rang 1 032 av 2 392 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 64 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 61 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 44,2 % mot median 37,9 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Rolf Ottesen AS hadde en driftsmargin på 2,0 % og en egenkapitalandel på 44,2 % i 2025, og er nr. 1 032 av 2 392 rangerte selskaper i Industri.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 23 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 23 MNOK |
| P/B | 1,0 | 9 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 42 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 61 | vekt 25 % |
| Likviditet | 57 | vekt 15 % |
| Vekst | 50 | vekt 15 % |
| Konsistens | 64 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Rolf Ottesen AS?
Driftsmarginen var 2,0 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,3 %.
Hvor solid er Rolf Ottesen AS?
Egenkapitalandelen var 44,2 % i 2025 (median 37,9 %). Gjeldsgraden var 1,26 (median 1,56).
Hvordan er likviditeten i Rolf Ottesen AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,62 i 2025 (median 1,51).
Hvordan står Rolf Ottesen AS i Industri?
Rolf Ottesen AS er nr. 1 032 av 2 392 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 333 av 775. Omsetningen endret seg 7,0 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989216163
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (18.120)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 51 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. november 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 2,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Enebakkveien 443, 1290 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 54 | 53 | |
| Rang | 1 451 | 1 010 | 1 032 | |
| Driftsmargin | 0,4 % | 1,1 % | 2,0 % | |
| Totalrentabilitet | 1,8 % | 5,9 % | 10,3 % | |
| Egenkapitalandel | 44,5 % | 46,7 % | 44,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,47 | 1,62 | 1,62 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,9 % | 7,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 77,0 MNOK | 92,3 MNOK | 98,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK | 2,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK | 2,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 20,0 MNOK | 18,9 MNOK | 21,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 16,3 MNOK | 16,3 MNOK | 19,4 MNOK |
| Egenkapital | 8,9 MNOK | 8,8 MNOK | 9,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,9 MNOK | 4,9 MNOK | 5,5 MNOK |
| Sum gjeld | 11,1 MNOK | 10,1 MNOK | 12,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 11,1 MNOK | 10,1 MNOK | 12,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 7088071.
Videre
Lignende selskaper
- Optoscale AS indeks 54, nr. 1 023 · sammenlign
- VÓNIN Refa AS indeks 54, nr. 1 028 · sammenlign
- Tks Agri AS indeks 53, nr. 1 033 · sammenlign
- Scandza Salg Norge AS indeks 53, nr. 1 036 · sammenlign
- Einar Øgrey Farsund AS indeks 53, nr. 1 038 · sammenlign