Teknisk Kulde AS
Score · regnskapsår 2024
88av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 13 av 1 021 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 24 av 1 994 · Sjømat
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 80 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Teknisk Kulde AS ligger 38 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 021 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 80,8 % (median 7,7 %) og egenkapitalandel 95,3 % (median 32,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 80,8 % | 7,7 % |
| Resultatmargin | 97,7 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | 6,9 % | 4,5 % |
| Egenkapitalandel | 95,3 % | 32,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 1,56 |
| Likviditetsgrad 1 | 9,02 | 1,60 |
| Omsetningsvekst | 226,6 % | −4,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 88 gjør Teknisk Kulde AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 021 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Teknisk Kulde AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Teknisk Kulde AS hadde en driftsmargin på 80,8 % og en egenkapitalandel på 95,3 % i 2024, og er nr. 24 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 227 % og driftsmarginen steg fra 43,2 % til 80,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 24 MNOK og 50 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 36 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 24 MNOK |
| P/B | 1,0 | 50 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 80,8 % (median 7,7 %); Egenkapitalandel 95,3 % (median 32,5 %); Likviditetsgrad 1 9,02 (median 1,60).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 80 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 76 | vekt 15 % |
Varighet: 86 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Teknisk Kulde AS?
Driftsmarginen var 80,8 % i 2024, mot en median på 7,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,9 %.
Hvor solid er Teknisk Kulde AS?
Egenkapitalandelen var 95,3 % i 2024 (median 32,5 %). Gjeldsgraden var 0,05 (median 1,56).
Hvordan er likviditeten i Teknisk Kulde AS?
Likviditetsgrad 1 var 9,02 i 2024 (median 1,60).
Hvordan står Teknisk Kulde AS i Sjømat?
Teknisk Kulde AS er nr. 24 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 13 av 1 021. Omsetningen endret seg 226,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989218093
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (03.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 23. desember 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Langstrandveien 306, 9130 HANSNES (KARLSØY)
- Kommune
- Karlsøy rang 6–24 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Styrets leder
- Tor Vangberg
- Varamedlem
- Siv Hege Vangberg
- Revisor
- Revisorkompaniet Tromsø AS
- Regnskapsfører
- Account Group AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 84 | 88 | – | |
| Rang | 108 | 24 | – | |
| Driftsmargin | 43,2 % | 80,8 % | – | |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | 6,9 % | 1,7 % | |
| Egenkapitalandel | 94,9 % | 95,3 % | 91,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,76 | 9,02 | 5,09 | |
| Omsetningsvekst | – | 226,6 % | −100,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,1 MNOK | 3,7 MNOK | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 3,0 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 3,6 MNOK | −3,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 3,6 MNOK | −3,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 4,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 51,6 MNOK | 52,8 MNOK | 46,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 25,6 MNOK | 22,2 MNOK | 20,1 MNOK |
| Egenkapital | 49,0 MNOK | 50,4 MNOK | 42,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 48,8 MNOK | 50,2 MNOK | 41,9 MNOK |
| Sum gjeld | 2,6 MNOK | 2,5 MNOK | 3,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,6 MNOK | 2,5 MNOK | 3,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6070513.
Videre
Lignende selskaper
- Akvahelse AS indeks 89, nr. 15 · sammenlign
- Gullgammen AS indeks 89, nr. 16 · sammenlign
- Galiotten AS indeks 89, nr. 17 · sammenlign
- M/K Hans R AS indeks 89, nr. 18 · sammenlign
- Tls Fisk AS indeks 89, nr. 19 · sammenlign