Lyshaug AS
Score · regnskapsår 2024
77av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 767 av 11 061 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 531 av 22 227 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 90 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Lyshaug AS ligger 27 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 054 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 10,2 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 80,8 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 10,2 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 10,6 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 17,2 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 80,8 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,21 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 12,0 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 77 gjør Lyshaug AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 061 selskaper) i 2024.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Lyshaug AS hadde en driftsmargin på 10,2 % og en egenkapitalandel på 80,8 % i 2024, og er nr. 1 531 av 22 227 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −8,2 % til 10,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 10,2 % (median 2,3 %); Egenkapitalandel 80,8 % (median 34,8 %); Likviditetsgrad 1 5,21 (median 1,76).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 90 | vekt 25 % |
| Likviditet | 88 | vekt 15 % |
| Vekst | 68 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Lyshaug AS?
Driftsmarginen var 10,2 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,2 %.
Hvor solid er Lyshaug AS?
Egenkapitalandelen var 80,8 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,24 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Lyshaug AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,21 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Lyshaug AS i Handel?
Lyshaug AS er nr. 1 531 av 22 227 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 767 av 11 061. Omsetningen endret seg 12,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989245104
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.140)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. desember 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Ostadalsveien 64, 0753 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. oktober 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.lyshaug.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 77 | – | |
| Rang | – | 1 531 | – | |
| Driftsmargin | −8,2 % | 10,2 % | −13,7 % | |
| Totalrentabilitet | −13,1 % | 17,2 % | −16,4 % | |
| Egenkapitalandel | 79,2 % | 80,8 % | 73,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,82 | 5,21 | 3,81 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,0 % | −22,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5893721.
Videre
Lignende selskaper
- LAVA SCANDINAVIA - MASTER'S CHOICE indeks 77, nr. 1 524 · sammenlign
- FT Produkter AS indeks 77, nr. 1 527 · sammenlign
- Juletregutta AS indeks 77, nr. 1 530 · sammenlign
- Sandal Elektroverksted AS indeks 77, nr. 1 532 · sammenlign
- Miljøvann AS indeks 77, nr. 1 533 · sammenlign