Pdv Bygg AS
Score · regnskapsår 2024
62av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 504 av 5 345 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 541 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 61 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Pdv Bygg AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 5 345 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 3,2 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 42,7 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 38 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 3,2 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 3,4 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 16,7 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 42,7 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,34 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,65 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | 94,4 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,90 MNOK | 1,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 62 gjør Pdv Bygg AS det bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 345 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Pdv Bygg AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Pdv Bygg AS hadde en driftsmargin på 3,2 % og en egenkapitalandel på 42,7 % i 2024, og er nr. 5 541 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 94 % og egenkapitalandelen falt fra 52,5 % til 42,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 13 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 53 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 61 | vekt 25 % |
| Likviditet | 59 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Varighet: 67 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Pdv Bygg AS?
Driftsmarginen var 3,2 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,7 %.
Hvor solid er Pdv Bygg AS?
Egenkapitalandelen var 42,7 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,34 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Pdv Bygg AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,65 i 2024 (median 1,49).
Hvordan står Pdv Bygg AS i Bygg og anlegg?
Pdv Bygg AS er nr. 5 541 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 504 av 5 345. Omsetningen endret seg 94,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989363085
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 20 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 2. januar 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,25 MNOK
- Forretningsadresse
- Raveien 140A, 3242 SANDEFJORD
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Magnus Lie Berntsen
- Styrets leder
- Erik Baust Berntsen
- Styremedlem
- Magnus Lie Berntsen
- Styremedlem
- Mats Johansen Haugen
- Styremedlem
- Henrik Dahlstrøm Sørhagen
- Revisor
- Kappa Revisjon AS
- Regnskapsfører
- Skagerak Økonomipartner AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 72 | 62 | 50 | |
| Rang | 3 215 | 5 541 | 10 193 | |
| Driftsmargin | 6,4 % | 3,2 % | 2,7 % | |
| Totalrentabilitet | 19,7 % | 16,7 % | 9,4 % | |
| Egenkapitalandel | 52,5 % | 42,7 % | 47,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,89 | 1,65 | 1,83 | |
| Omsetningsvekst | – | 94,4 % | −30,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19,5 MNOK | 37,9 MNOK | 26,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,5 MNOK | 7,8 MNOK | 8,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,9 MNOK | 7,4 MNOK | 7,8 MNOK |
| Egenkapital | 3,4 MNOK | 3,4 MNOK | 3,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,2 MNOK | 3,1 MNOK | 3,7 MNOK |
| Sum gjeld | 3,1 MNOK | 4,5 MNOK | 4,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,1 MNOK | 4,5 MNOK | 4,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5556795.
Videre
Lignende selskaper
- Foldvik Rørleggerforretning AS indeks 62, nr. 5 535 · sammenlign
- Alfaelkida AS indeks 62, nr. 5 537 · sammenlign
- EF Maskin AS indeks 62, nr. 5 539 · sammenlign
- Strømmen El-Installasjon AS indeks 62, nr. 5 542 · sammenlign
- HOEL & Fjuk Håndverk AS indeks 62, nr. 5 543 · sammenlign