Save Solutions AS

Org.nr. 989364413 · Bergen · Stiftet 2005 · 11 ansatte

Score · regnskapsår 2024

50av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 509 av 1 010 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 581 av 3 151 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 55 og soliditet 57 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Save Solutions AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 010 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 7,8 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 41,2 % (median 33,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter12 MNOK23 MNOK
Driftsmargin 7,8 % 4,3 % 63 %
Resultatmargin 0,7 % 4,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 7,2 % 8,8 % 47 %
Egenkapitalandel 41,2 % 33,9 % 59 %
Gjeldsgrad 1,43 1,68 56 %
Likviditetsgrad 1 0,87 1,33 21 %
Omsetningsvekst 11,8 % 7,9 % 57 %
Omsetning per ansatt1,12 MNOK1,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 50 gjør Save Solutions AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 010 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Save Solutions AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Save Solutions AS hadde en driftsmargin på 7,8 % og en egenkapitalandel på 41,2 % i 2024, og er nr. 1 581 av 3 151 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra 4,2 % til 7,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 8 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,0 MNOK 17,7 1 MNOK 0 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 0,7 MNOK
minus netto gjeld 4,1 MNOK
14,3 6 MNOK 3 MNOK
P/B Egenkapital: 6,2 MNOK 2,6 16 MNOK 8 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,87 (median 1,33).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 11,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet55 vekt 30 %
Soliditet57 vekt 25 %
Likviditet21 vekt 15 %
Vekst57 vekt 15 %
Konsistens51 vekt 15 %

Varighet: 49 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Save Solutions AS?

Driftsmarginen var 7,8 % i 2024, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,2 %.

Hvor solid er Save Solutions AS?

Egenkapitalandelen var 41,2 % i 2024 (median 33,9 %). Gjeldsgraden var 1,43 (median 1,68).

Hvordan er likviditeten i Save Solutions AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,87 i 2024 (median 1,33). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Save Solutions AS i Informasjon og kommunikasjon?

Save Solutions AS er nr. 1 581 av 3 151 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 509 av 1 010. Omsetningen endret seg 11,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
989364413
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
11 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
12. desember 2005 20 år i drift
Aksjekapital
1,22 MNOK
Forretningsadresse
Damsgårdsveien 131, 5160 LAKSEVÅG (BERGEN)
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.savesolutions.no
LEI
894500C4IE1QTI0VHZ27 fornyes 11. november 2027
Selskapets forretningskommune, Bergen. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
12
Største eier
43,2 % · tre største 79,8 %
Fordeling
selskaper 97 % · privatpersoner 3 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
18 %
Eiere over 60 år
0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 35 år)

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (12 nye og 4 utgåtte eiere).
Nye eiere (selskaper): Drns Holding AS, Eknes Paulsen AS, Holst Investments AS, Honen Pitle AS, Save Solutions AS
Utgått (selskaper): Ergovision AS, Prologi AS, Visual Banking AS

Har eierandeler i: Save Solutions AS (4 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks485051
Rang1 5431 5811 525
Driftsmargin4,2 %7,8 %10,2 %
Totalrentabilitet3,4 %7,2 %8,6 %
Egenkapitalandel38,1 %41,2 %38,9 %
Likviditetsgrad 11,340,870,93
Omsetningsvekst–11,8 %10,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter11,0 MNOK12,3 MNOK13,5 MNOK
Driftsresultat0,5 MNOK1,0 MNOK1,4 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,1 MNOK0,4 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,1 MNOK0,4 MNOK
Finanskostnader0,5 MNOK1,0 MNOK1,1 MNOK
Sum eiendeler14,7 MNOK15,0 MNOK16,8 MNOK
Omløpsmidler5,3 MNOK3,8 MNOK4,1 MNOK
Egenkapital5,6 MNOK6,2 MNOK6,5 MNOK
Opptjent egenkapital2,5 MNOK2,6 MNOK3,0 MNOK
Sum gjeld9,1 MNOK8,8 MNOK10,2 MNOK
Kortsiktig gjeld4,0 MNOK4,4 MNOK4,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6057883.