Making View AS
Score · regnskapsår 2024
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 114 av 1 371 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 716 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 22 og soliditet 41 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Making View AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 371 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −34,8 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 34,6 % (median 39,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −34,8 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | −24,3 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | −5,1 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 34,6 % | 39,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,89 | 1,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,42 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 19,7 % | 8,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,81 MNOK | 0,61 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør Making View AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 371 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Making View AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Making View AS hadde en driftsmargin på −34,8 % og en egenkapitalandel på 34,6 % i 2024, og er nr. 2 716 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −56,1 % til −34,8 % og omsetningen økte med 20 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 13 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,42 (median 1,55).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −24,3 % (median 3,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −34,8 % (median 3,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 22 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 41 | vekt 25 % |
| Likviditet | 8 | vekt 15 % |
| Vekst | 62 | vekt 15 % |
| Konsistens | 26 | vekt 15 % |
Varighet: 28 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Making View AS?
Driftsmarginen var −34,8 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Making View AS?
Egenkapitalandelen var 34,6 % i 2024 (median 39,5 %). Gjeldsgraden var 1,89 (median 1,08).
Hvordan er likviditeten i Making View AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,42 i 2024 (median 1,55). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Making View AS i Informasjon og kommunikasjon?
Making View AS er nr. 2 716 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 114 av 1 371. Omsetningen endret seg 19,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989636790
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 12 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 27. februar 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,24 MNOK
- Forretningsadresse
- Grønnegata 83/85, 2317 HAMAR
- Kommune
- Hamar rang 1–5 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.makingview.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 29
- Største eier
- 21,0 % · tre største 33,3 %
- Fordeling
- selskaper 45 % · privatpersoner 5 % · utenlandske 0 %
- Eiere over 60 år
- 9 % av personeierne sine aksjer (medianalder 33 år)
- Stars Aligned AS · 41,9 %
- Like Being There AS · 13,3 %
- Staav AS · 11,3 %
- Nextbridge Group AS · 7,0 %
- Sjatå NUF · 5,9 %
- Nextidea AS · 3,0 %
- Staal Advisory AS · 2,2 %
- Sølen AS · 1,7 %
- Dundrende Underskudd AS · 1,2 %
- Valuegarden AS · 0,9 %
- 13 privatpersoner · 4,5 %
Endring 2007–2025:
75 % av aksjene skiftet eier (29 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Ahara AS, Canis AS, Dundrende Underskudd AS, Haltor AS, Hamk AS
Utgått (selskaper): Finn Eiendom AS
Har eierandeler i: Like Being There AS (12 %)
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 26 | 31 | 31 | |
| Rang | 2 650 | 2 716 | 2 759 | |
| Driftsmargin | −56,1 % | −34,8 % | −16,7 % | |
| Totalrentabilitet | −15,2 % | −5,1 % | −7,3 % | |
| Egenkapitalandel | 38,5 % | 34,6 % | 30,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,70 | 0,42 | 0,35 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,7 % | 32,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,1 MNOK | 9,7 MNOK | 12,9 MNOK |
| Driftsresultat | −4,6 MNOK | −3,4 MNOK | −2,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −5,3 MNOK | −2,4 MNOK | −3,1 MNOK |
| Skattekostnad | −1,2 MNOK | −1,1 MNOK | −0,8 MNOK |
| Årsresultat | −4,1 MNOK | −1,2 MNOK | −2,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 30,0 MNOK | 29,8 MNOK | 28,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,9 MNOK | 4,2 MNOK | 4,6 MNOK |
| Egenkapital | 11,5 MNOK | 10,3 MNOK | 8,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −6,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 18,5 MNOK | 19,5 MNOK | 20,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,4 MNOK | 10,2 MNOK | 13,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5961853.
Videre
Lignende selskaper
- TV-Inter AS indeks 31, nr. 2 709 · sammenlign
- Brova Idea AS indeks 31, nr. 2 710 · sammenlign
- Plus AS indeks 31, nr. 2 711 · sammenlign
- Ygmg AS indeks 31, nr. 2 717 · sammenlign
- Comfix AS indeks 31, nr. 2 718 · sammenlign