Hocus Focus AS
Score · regnskapsår 2023
6av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 985 av 1 002 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 055 av 3 115 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 9 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Hocus Focus AS ligger 44 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 002 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −11,4 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel −49,0 % (median 35,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | −11,4 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | −12,3 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | −65,0 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | −49,0 % | 35,3 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,67 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,64 | 1,35 |
| Omsetningsvekst | – | 15,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,15 MNOK | 1,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 6 gjør Hocus Focus AS det bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 002 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Hocus Focus AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Hocus Focus AS hadde en driftsmargin på −11,4 % og en egenkapitalandel på −49,0 % i 2023, og er nr. 3 055 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −49,0 % (median 35,3 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,64 (median 1,35).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −12,3 % (median 4,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −11,4 % (median 4,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 9 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 11 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 7 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hocus Focus AS?
Driftsmarginen var −11,4 % i 2023, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −65,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Hocus Focus AS?
Egenkapitalandelen var −49,0 % i 2023 (median 35,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Hocus Focus AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,64 i 2023 (median 1,35). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Hocus Focus AS i Informasjon og kommunikasjon?
Hocus Focus AS er nr. 3 055 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 985 av 1 002.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989682237
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (59.120)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. februar 2026
- Stiftet
- 20. mars 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Bygg D9, Myrens verksted 3A, 0476 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.hocusfocus.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 33,3 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 33 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 52 år)
Endring 2007–2025: 33 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere).
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 6 | 10 | 11 | |
| Rang | 3 055 | 3 199 | 3 243 | |
| Driftsmargin | −11,4 % | −8,5 % | −8,7 % | |
| Totalrentabilitet | −65,0 % | −74,3 % | −95,0 % | |
| Egenkapitalandel | −49,0 % | −174,5 % | −373,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,64 | 0,28 | 0,14 | |
| Omsetningsvekst | – | −11,8 % | −15,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,4 MNOK | 9,2 MNOK | 7,8 MNOK |
| Driftsresultat | −1,2 MNOK | −0,8 MNOK | −0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,3 MNOK | −0,9 MNOK | −0,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −1,3 MNOK | −0,9 MNOK | −0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,8 MNOK | 1,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,4 MNOK | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | −0,9 MNOK | −1,8 MNOK | −2,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,0 MNOK | −1,9 MNOK | −2,8 MNOK |
| Sum gjeld | 2,7 MNOK | 2,9 MNOK | 3,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,1 MNOK | 2,4 MNOK | 2,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5116877.
Videre
Lignende selskaper
- Radio Metro AS indeks 6, nr. 3 052 · sammenlign
- Simplifai AS indeks 6, nr. 3 054 · sammenlign
- Holio Consulting AS indeks 6, nr. 3 057 · sammenlign
- Saga Media Tech AS indeks 6, nr. 3 059 · sammenlign
- Vilmar AS indeks 6, nr. 3 062 · sammenlign