Rustfrie Bergh AS
Score · regnskapsår 2025
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 563 av 1 316 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 777 av 4 248 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 72 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Rustfrie Bergh AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 316 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,0 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 27,9 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 112 MNOK | 116 MNOK |
| Driftsmargin | 9,0 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 8,5 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 19,2 % | 10,4 % |
| Egenkapitalandel | 27,9 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,58 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,52 | 1,54 |
| Omsetningsvekst | 20,5 % | 7,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,11 MNOK | 2,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Rustfrie Bergh AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 316 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Rustfrie Bergh AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Rustfrie Bergh AS har score 54 for 2025, rang 1 777 av 4 248 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 76 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 20,5 % mot median 7,0 %. Lønnsomhet: persentil 72 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,0 % mot median 4,9 %.
Svakest: Soliditet: persentil 29 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 27,9 % mot median 39,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Rustfrie Bergh AS hadde en driftsmargin på 9,0 % og en egenkapitalandel på 27,9 % i 2025, og er nr. 1 777 av 4 248 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 20 % og driftsmarginen steg fra 6,8 % til 9,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 15 MNOK og 83 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 74 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 83 MNOK |
| P/B | 1,0 | 15 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 72 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 29 | vekt 25 % |
| Likviditet | 48 | vekt 15 % |
| Vekst | 76 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 38 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Rustfrie Bergh AS?
Driftsmarginen var 9,0 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,2 %.
Hvor solid er Rustfrie Bergh AS?
Egenkapitalandelen var 27,9 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 2,58 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Rustfrie Bergh AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,52 i 2025 (median 1,54).
Hvordan står Rustfrie Bergh AS i Industri?
Rustfrie Bergh AS er nr. 1 777 av 4 248 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 563 av 1 316. Omsetningen endret seg 20,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989740776
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (25.990)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 53 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 10. oktober 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,69 MNOK
- Forretningsadresse
- Ulvasvevegen 4, 2870 DOKKA (NORDRE LAND)
- Kommune
- Nordre Land rang 35 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 9 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 89,0 % · tre største 99,2 %
- Fordeling
- selskaper 90 % · privatpersoner 10 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 11 %
- Eiere over 60 år
- 6 % av personeierne sine aksjer (medianalder 55 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: Hamani AS (89 %)
Øverste eier: privatperson
- Hamani AS · 89,0 %
- Rustfrie Bergh AS · 1,3 %
- 7 privatpersoner · 9,7 %
Endring 2007–2025:
11 % av aksjene skiftet eier (8 nye og 1 utgåtte eiere).
Nye eiere (selskaper): Rustfrie Bergh AS
Har eierandeler i: Rustfrie Bergh AS (1 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 15 | 45 | 54 | |
| Rang | 3 764 | 2 577 | 1 777 | |
| Driftsmargin | −1,8 % | 6,8 % | 9,0 % | |
| Totalrentabilitet | −4,3 % | 15,3 % | 19,2 % | |
| Egenkapitalandel | 16,2 % | 23,8 % | 27,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,44 | 1,52 | |
| Omsetningsvekst | – | 7,1 % | 20,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 86,8 MNOK | 93,0 MNOK | 112,0 MNOK |
| Driftsresultat | −1,5 MNOK | 6,3 MNOK | 10,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,6 MNOK | 5,4 MNOK | 9,5 MNOK |
| Skattekostnad | −0,6 MNOK | 1,2 MNOK | 2,1 MNOK |
| Årsresultat | −2,1 MNOK | 4,2 MNOK | 7,4 MNOK |
| Finanskostnader | 1,2 MNOK | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 34,7 MNOK | 41,5 MNOK | 53,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 24,4 MNOK | 32,5 MNOK | 45,2 MNOK |
| Egenkapital | 5,6 MNOK | 9,9 MNOK | 14,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,0 MNOK | 8,2 MNOK | 13,2 MNOK |
| Sum gjeld | 29,1 MNOK | 31,7 MNOK | 38,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 23,6 MNOK | 22,6 MNOK | 29,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6444909.
Videre
Lignende selskaper
- Stenqvist AS indeks 54, nr. 1 772 · sammenlign
- Norxe AS indeks 54, nr. 1 775 · sammenlign
- Euromaint Rail AS indeks 54, nr. 1 778 · sammenlign
- Ex-Tech System AS indeks 54, nr. 1 779 · sammenlign
- Frislid Konfeksjon AS indeks 54, nr. 1 780 · sammenlign