SVAFAS STAVANGER VALVE & Fitting AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 691 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 711 av 22 952 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 45 og soliditet 79 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
SVAFAS STAVANGER VALVE & Fitting AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,5 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 52,3 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 172 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 2,5 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 2,7 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 10,2 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 52,3 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,91 | 2,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,13 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | −10,0 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 6,39 MNOK | 5,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør SVAFAS STAVANGER VALVE & Fitting AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- SVAFAS STAVANGER VALVE & Fitting AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
SVAFAS STAVANGER VALVE & Fitting AS har score 52 for 2025, rang 10 711 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 79 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 52,3 % mot median 30,0 %. Likviditet: persentil 78 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,13 mot median 1,39.
Svakest: Vekst: persentil 10 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −10,0 % mot median 6,1 %. Konsistens: persentil 38 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
SVAFAS STAVANGER VALVE & Fitting AS hadde en driftsmargin på 2,5 % og en egenkapitalandel på 52,3 % i 2025, og er nr. 10 711 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 11,1 % til 2,5 % og egenkapitalandelen steg fra 37,7 % til 52,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 30 MNOK og 42 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 35 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 42 MNOK |
| P/B | 1,0 | 30 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 45 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 79 | vekt 25 % |
| Likviditet | 78 | vekt 15 % |
| Vekst | 10 | vekt 15 % |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Varighet: 68 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er SVAFAS STAVANGER VALVE & Fitting AS?
Driftsmarginen var 2,5 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,2 %.
Hvor solid er SVAFAS STAVANGER VALVE & Fitting AS?
Egenkapitalandelen var 52,3 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 0,91 (median 2,24).
Hvordan er likviditeten i SVAFAS STAVANGER VALVE & Fitting AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,13 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står SVAFAS STAVANGER VALVE & Fitting AS i Handel?
SVAFAS STAVANGER VALVE & Fitting AS er nr. 10 711 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 691 av 3 711. Omsetningen endret seg −10,0 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 10. juli 2024 | NTNU | Rammeavtale Fittings og small bore tubing systemer | 6,0 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989757628
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.630)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 27 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 27. februar 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 1,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Moseidveien 23, 4033 STAVANGER (SOLA)
- Kommune
- Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.svafas.no
- LEI
- 5493004EAU77UJA4BJ76 fornyes 4. juni 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 90 | 61 | 52 | |
| Rang | 402 | 6 719 | 10 711 | |
| Driftsmargin | 14,5 % | 11,1 % | 2,5 % | |
| Totalrentabilitet | 31,0 % | 24,4 % | 10,2 % | |
| Egenkapitalandel | 62,6 % | 37,7 % | 52,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,90 | 1,66 | 2,13 | |
| Omsetningsvekst | – | −2,4 % | −10,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 196,4 MNOK | 191,7 MNOK | 172,4 MNOK |
| Driftsresultat | 28,5 MNOK | 21,3 MNOK | 4,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 29,3 MNOK | 22,7 MNOK | 4,7 MNOK |
| Årsresultat | 22,8 MNOK | 17,7 MNOK | 3,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 96,9 MNOK | 95,4 MNOK | 56,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 94,6 MNOK | 93,3 MNOK | 55,2 MNOK |
| Egenkapital | 60,7 MNOK | 35,9 MNOK | 29,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | 24,9 MNOK | 18,6 MNOK |
| Sum gjeld | 36,2 MNOK | 59,5 MNOK | 27,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 32,6 MNOK | 56,0 MNOK | 26,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6546761.
Videre
Lignende selskaper
- ODD LANGDALEN FRUKT & Grønt EN Gros AS indeks 52, nr. 10 695 · sammenlign
- ZG Lighting Norway AS indeks 52, nr. 10 714 · sammenlign
- Future Cars AS indeks 52, nr. 10 715 · sammenlign
- Metos AS indeks 52, nr. 10 719 · sammenlign
- GARNIUS.NO AS indeks 52, nr. 10 721 · sammenlign