Gyl Kraft AS
Score · regnskapsår 2025
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 96 av 438 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 168 av 865 · Kraft og energi
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 53 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Gyl Kraft AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 438 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 37,1 % (median 17,2 %) og egenkapitalandel 42,7 % (median 38,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 37,1 % | 17,2 % |
| Resultatmargin | 18,7 % | 2,3 % |
| Totalrentabilitet | 6,7 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandel | 42,7 % | 38,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,34 | 1,41 |
| Likviditetsgrad 1 | 10,47 | 1,98 |
| Omsetningsvekst | −6,0 % | 1,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Gyl Kraft AS det bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (438 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Gyl Kraft AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Gyl Kraft AS har score 64 for 2025, rang 168 av 865 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 92 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 10,47 mot median 1,98. Konsistens: persentil 73 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 36 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −6,0 % mot median 1,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Gyl Kraft AS hadde en driftsmargin på 37,1 % og en egenkapitalandel på 42,7 % i 2025, og er nr. 168 av 865 rangerte selskaper i Kraft og energi.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 49,2 % til 37,1 %.
Gyl Kraft AS klarte seg bedre enn sektoren i 2025, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 37,1 % i 2025 (sektorens median 16,1 %), og egenkapitalandelen 42,7 %. I de andre årene var driftsmarginen 49,1 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 16,1 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 53 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | 36 | vekt 15 % |
| Konsistens | 73 | vekt 15 % |
Varighet: 68 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Gyl Kraft AS?
Driftsmarginen var 37,1 % i 2025, mot en median på 17,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,7 %.
Hvor solid er Gyl Kraft AS?
Egenkapitalandelen var 42,7 % i 2025 (median 38,0 %). Gjeldsgraden var 1,34 (median 1,41).
Hvordan er likviditeten i Gyl Kraft AS?
Likviditetsgrad 1 var 10,47 i 2025 (median 1,98).
Hvordan står Gyl Kraft AS i Kraft og energi?
Gyl Kraft AS er nr. 168 av 865 rangerte selskaper i Kraft og energi for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 96 av 438. Omsetningen endret seg −6,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989776878
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kraft og energi (35.121)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 19. april 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,70 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Clemens Kraft AS, Fridtjof Nansens plass 6, 0160 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.clemenskraft.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 68 | 72 | 64 | |
| Rang | 141 | 55 | 168 | |
| Driftsmargin | 49,1 % | 49,2 % | 37,1 % | |
| Totalrentabilitet | 10,0 % | 9,7 % | 6,7 % | |
| Egenkapitalandel | 38,5 % | 41,1 % | 42,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,81 | 7,96 | 10,47 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,0 % | −6,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,7 MNOK | 1,7 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,4 MNOK | 8,9 MNOK | 9,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,8 MNOK | 2,6 MNOK | 3,1 MNOK |
| Egenkapital | 3,2 MNOK | 3,6 MNOK | 3,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,5 MNOK | 2,9 MNOK | 3,2 MNOK |
| Sum gjeld | 5,2 MNOK | 5,2 MNOK | 5,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6989040.
Videre
Lignende selskaper
- Langedalselva Kraft AS indeks 64, nr. 163 · sammenlign
- Røyrmyra Vindpark AS indeks 64, nr. 164 · sammenlign
- Austad Kraftverk AS indeks 64, nr. 165 · sammenlign
- Alsaker Kraft AS indeks 64, nr. 166 · sammenlign
- Nordic Power Torsnes AS indeks 64, nr. 169 · sammenlign