SAG & Bygg AS
Score · regnskapsår 2025
30av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 661 av 5 556 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 649 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 31 og soliditet 4 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
SAG & Bygg AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 556 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,2 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 0,9 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 1,2 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 5,6 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 116,38 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,94 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 17,5 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,67 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 30 gjør SAG & Bygg AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 556 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- SAG & Bygg AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
SAG & Bygg AS har score 30 for 2025, rang 16 649 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 68 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 17,5 % mot median 6,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 4 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 0,9 % mot median 34,1 %. Likviditet: persentil 13 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,94 mot median 1,48.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 0,9 % (median 34,1 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,94 (median 1,48).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
SAG & Bygg AS hadde en driftsmargin på 1,2 % og en egenkapitalandel på 0,9 % i 2025, og er nr. 16 649 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 17 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,9 % (median 34,1 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,94 (median 1,48).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 31 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 4 | vekt 25 % |
| Likviditet | 13 | vekt 15 % |
| Vekst | 68 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 22 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er SAG & Bygg AS?
Driftsmarginen var 1,2 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,6 %.
Hvor solid er SAG & Bygg AS?
Egenkapitalandelen var 0,9 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 116,38 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i SAG & Bygg AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,94 i 2025 (median 1,48). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står SAG & Bygg AS i Bygg og anlegg?
SAG & Bygg AS er nr. 16 649 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 661 av 5 556. Omsetningen endret seg 17,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989822950
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 10 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 3. mai 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Korsvegen 61, 5428 FOLDRØYHAMN (BØMLO)
- Kommune
- Bømlo rang 2 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 12 | 24 | 30 | |
| Rang | 16 982 | 16 890 | 16 649 | |
| Driftsmargin | 1,0 % | 1,6 % | 1,2 % | |
| Totalrentabilitet | 4,1 % | 6,9 % | 5,6 % | |
| Egenkapitalandel | −3,8 % | −1,2 % | 0,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,75 | 0,80 | 0,94 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,4 % | 17,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,0 MNOK | 14,2 MNOK | 16,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,3 MNOK | 3,3 MNOK | 3,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK | 2,0 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 3,4 MNOK | 3,4 MNOK | 3,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7112381.
Videre
Lignende selskaper
- Flåklypa Maskin AS indeks 30, nr. 16 630 · sammenlign
- Rekom RD Norge AS indeks 30, nr. 16 631 · sammenlign
- Holth Entreprenad AS indeks 30, nr. 16 638 · sammenlign
- Ottadalen Anlegg AS indeks 30, nr. 16 647 · sammenlign
- Sprinktec AS indeks 30, nr. 16 653 · sammenlign