Mapsi AS
Score · regnskapsår 2024
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 475 av 1 053 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 486 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Mapsi AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 053 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 39,9 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 8,9 % (median 34,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 39,9 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 40,7 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 67,8 % | 9,0 % |
| Egenkapitalandel | 8,9 % | 34,2 % |
| Gjeldsgrad | 10,28 | 1,68 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,10 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | 5,5 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,36 MNOK | 1,73 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Mapsi AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 053 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Mapsi AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Mapsi AS hadde en driftsmargin på 39,9 % og en egenkapitalandel på 8,9 % i 2024, og er nr. 1 486 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 68 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 56 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 68 MNOK |
| P/B | 2,6 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 8,9 % (median 34,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 15 | vekt 25 % |
| Likviditet | 33 | vekt 15 % |
| Vekst | 45 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mapsi AS?
Driftsmarginen var 39,9 % i 2024, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 67,8 %.
Hvor solid er Mapsi AS?
Egenkapitalandelen var 8,9 % i 2024 (median 34,2 %). Gjeldsgraden var 10,28 (median 1,68).
Hvordan er likviditeten i Mapsi AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,10 i 2024 (median 1,33).
Hvordan står Mapsi AS i Informasjon og kommunikasjon?
Mapsi AS er nr. 1 486 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 475 av 1 053. Omsetningen endret seg 5,5 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
57 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Hawk Infinity AS.
Konsernregnskap. Hawk Infinity AS for 2025: indeks 63 av 100, nr. 22 av 118 konsern. Se konsernregnskapet
Konsernet i tall
- Sektorer
- Industri (5 selskaper), Handel (3 selskaper), Teknisk tjenesteyting og forskning (5 selskaper), Informasjon og kommunikasjon (9 selskaper), Helse og omsorg (2 selskaper) 24 av 57 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 413 i alt. Drammen 94, Oslo 90, Asker 64, Kristiansand 48, Larvik 41, Sandnes 24 og 5 kommuner til Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 2 selskaper: Geograf Digital AS, Friend Software Labs AS
- Underskudd
- 5 selskaper: Geograf Digital AS, Hawk Infinity AS, Friend Software Labs AS, Hih Viii AS, HC Intbio AS
- Endret 2024–2025
- 21 selskaper kom inn i konsernet, blant dem: Microlog AS, Tp-Products AS, E-Motive Technology AS, Ems Ansatte AS, Emt Bidco AS, Hih X AS. 4 selskaper gikk ut, blant dem: Valued AS, EM Systemer AS.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Hawk Infinity AS
-
Hih i AS
- Mapsi AS du er her
- Microlog AS
- Touch Technology AS
- Semac AS
- Org.nr. 828782002
- Org.nr. 932892286
- Medinovo AS
- Geograf Digital AS
- Org.nr. 836579062
- Org.nr. 936579310
- FS Mgmt AS
- HC Intbio AS
- Hih 16 AS
- Hih 17 AS
- Hih 18 AS
- Hih 19 AS
- Hih 20 AS
- Hih IX AS
- og 11 selskaper til
-
Treet viser opptil 4 nivåer under toppen. Store konsern har flere selskaper enn det som vises.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989893432
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 15 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 23. mai 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,09 MNOK
- Forretningsadresse
- Grenseveien 21, 4313 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300E7Q76OET8SBI96 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Mapsi Holding AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Hih i AS (100 %)
Øverste eier: Hawk Infinity AS
- Hih i AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Hih i AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 52 | 58 | |
| Rang | 1 363 | 1 486 | 1 039 | |
| Driftsmargin | 40,8 % | 39,9 % | 40,6 % | |
| Totalrentabilitet | 77,9 % | 67,8 % | 69,6 % | |
| Egenkapitalandel | 10,8 % | 8,9 % | 7,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,10 | 1,08 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,5 % | 25,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19,3 MNOK | 20,3 MNOK | 25,5 MNOK |
| Driftsresultat | 7,9 MNOK | 8,1 MNOK | 10,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,0 MNOK | 8,3 MNOK | 10,5 MNOK |
| Skattekostnad | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK | 2,3 MNOK |
| Årsresultat | 5,2 MNOK | 6,4 MNOK | 8,2 MNOK |
| Finanskostnader | 1,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 10,2 MNOK | 12,2 MNOK | 15,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,2 MNOK | 12,2 MNOK | 15,1 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 9,1 MNOK | 11,1 MNOK | 14,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,1 MNOK | 11,1 MNOK | 14,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6238607.
Videre
Lignende selskaper
- Proweb AS indeks 52, nr. 1 479 · sammenlign
- Hordaland Folkeblad AS indeks 52, nr. 1 482 · sammenlign
- Brocon Cash Management AS indeks 52, nr. 1 490 · sammenlign
- Filmreaktor AS indeks 52, nr. 1 491 · sammenlign
- Mediehuset Helgelendingen AS indeks 52, nr. 1 492 · sammenlign