Clouds AS
Score · regnskapsår 2024
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 635 av 11 054 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 345 av 22 213 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 91 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Clouds AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 047 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 29,6 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel −73,8 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 29,6 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 29,1 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 31,5 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | −73,8 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,27 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 44,9 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Clouds AS det bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 054 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Clouds AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Clouds AS hadde en driftsmargin på 29,6 % og en egenkapitalandel på −73,8 % i 2024, og er nr. 11 345 av 22 213 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra −123,3 % til −73,8 % og driftsmarginen steg fra 19,0 % til 29,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −73,8 % (median 34,8 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,27 (median 1,76).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 44,9 % (median 2,8 %); Likviditetsgrad 1 0,27 (median 1,76).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 91 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 3 | vekt 15 % |
| Vekst | 86 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 40 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Clouds AS?
Driftsmarginen var 29,6 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 31,5 %.
Hvor solid er Clouds AS?
Egenkapitalandelen var −73,8 % i 2024 (median 34,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Clouds AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,27 i 2024 (median 1,76). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Clouds AS i Handel?
Clouds AS er nr. 11 345 av 22 213 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 635 av 11 054. Omsetningen endret seg 44,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989909576
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.710)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 7. juni 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Skovveien 7, 0257 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 16. august 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 30 | 50 | 15 | |
| Rang | 16 436 | 11 345 | 21 942 | |
| Driftsmargin | 19,0 % | 29,6 % | −26,1 % | |
| Totalrentabilitet | 16,6 % | 31,5 % | −57,2 % | |
| Egenkapitalandel | −123,3 % | −73,8 % | −197,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,17 | 0,27 | 0,34 | |
| Omsetningsvekst | – | 44,9 % | 12,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 2,2 MNOK | 2,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK | −0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | −0,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | −0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Egenkapital | −2,2 MNOK | −1,5 MNOK | −2,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −2,3 MNOK | −1,6 MNOK | −2,3 MNOK |
| Sum gjeld | 4,0 MNOK | 3,6 MNOK | 3,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,0 MNOK | 3,6 MNOK | 3,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5594251.
Videre
Lignende selskaper
- AB Gasoline AS indeks 50, nr. 11 340 · sammenlign
- Neoz Sandefjord AS indeks 50, nr. 11 343 · sammenlign
- Aagaard Dronningensgate AS indeks 50, nr. 11 347 · sammenlign
- Bag Byhaven AS indeks 50, nr. 11 348 · sammenlign
- Tbl Holding AS indeks 50, nr. 11 349 · sammenlign