Systemvask AS

Org.nr. 990108544 · Trondheim · Stiftet 2006 · 31 ansatte

Score · regnskapsår 2024

46av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 913 av 1 579 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 855 av 3 142 · Forretningsmessig tjenesteyting

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 70 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Systemvask AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 49 blant 1 577 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 7,8 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 3,8 % (median 26,7 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter10 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 7,8 % 3,6 % 64 %
Resultatmargin 7,7 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 24,2 % 8,7 % 76 %
Egenkapitalandel 3,8 % 26,7 % 25 %
Gjeldsgrad 25,20 1,73 6 %
Likviditetsgrad 1 0,94 1,25 30 %
Omsetningsvekst 14,5 % 8,3 % 59 %
Omsetning per ansatt0,31 MNOK0,38 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 46 gjør Systemvask AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 579 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Systemvask AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Systemvask AS hadde en driftsmargin på 7,8 % og en egenkapitalandel på 3,8 % i 2024, og er nr. 1 855 av 3 142 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 3,0 % til 7,8 % og omsetningen økte med 15 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,4 MNOK 17,3 7 MNOK 3 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 0,5 MNOK
minus netto gjeld −1,4 MNOK
14,1 9 MNOK 4 MNOK
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 2,7 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 3,8 % (median 26,7 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,94 (median 1,25).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet70 vekt 30 %
Soliditet15 vekt 25 %
Likviditet30 vekt 15 %
Vekst59 vekt 15 %
Konsistens49 vekt 15 %

Varighet: 40 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Systemvask AS?

Driftsmarginen var 7,8 % i 2024, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,2 %.

Hvor solid er Systemvask AS?

Egenkapitalandelen var 3,8 % i 2024 (median 26,7 %). Gjeldsgraden var 25,20 (median 1,73).

Hvordan er likviditeten i Systemvask AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,94 i 2024 (median 1,25). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Systemvask AS i Forretningsmessig tjenesteyting?

Systemvask AS er nr. 1 855 av 3 142 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 913 av 1 579. Omsetningen endret seg 14,5 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 94 % av aksjene i Tributum AS. Personer vises ikke med navn.

Tributum AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Tributum AS ikke i datagrunnlaget
    • Systemvask AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 50 · nr. 1642 av 3228 i Forretningsmessig tjenesteyting
    • Org.nr. 927102447 eid 68 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
990108544
Org.form
AS
Sektor
Forretningsmessig tjenesteyting (81.210)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
31 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
7. juli 2006 20 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Thaulowbakken 15, 7019 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Trondheim. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Tributum AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Tributum AS

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks354650
Rang2 1541 8551 642
Driftsmargin3,0 %7,8 %7,7 %
Totalrentabilitet11,8 %24,2 %24,8 %
Egenkapitalandel6,1 %3,8 %8,0 %
Likviditetsgrad 11,000,941,00
Omsetningsvekst–14,5 %17,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter8,5 MNOK9,8 MNOK11,5 MNOK
Driftsresultat0,3 MNOK0,8 MNOK0,9 MNOK
Resultat før skatt0,2 MNOK0,8 MNOK0,9 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Årsresultat0,2 MNOK0,6 MNOK0,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,2 MNOK3,1 MNOK3,6 MNOK
Omløpsmidler2,1 MNOK2,8 MNOK3,0 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK0,2 MNOK
Sum gjeld2,1 MNOK3,0 MNOK3,3 MNOK
Kortsiktig gjeld2,1 MNOK3,0 MNOK3,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 5947989.