Mestergull Hamar AS

Org.nr. 990750920 · Hamar · Stiftet 2006 · 6 ansatte

Score · regnskapsår 2024

70av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 616 av 11 058 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 219 av 22 221 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 64 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Mestergull Hamar AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 11 051 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 6,3 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 71,4 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter6 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 6,3 % 2,3 % 68 %
Resultatmargin 5,9 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 9,1 % 5,5 % 60 %
Egenkapitalandel 71,4 % 34,8 % 83 %
Gjeldsgrad 0,40 1,23 80 %
Likviditetsgrad 1 4,73 1,76 86 %
Omsetningsvekst 6,4 % 2,8 % 58 %
Omsetning per ansatt1,08 MNOK0,74 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 70 gjør Mestergull Hamar AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 058 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Mestergull Hamar AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Mestergull Hamar AS hadde en driftsmargin på 6,3 % og en egenkapitalandel på 71,4 % i 2024, og er nr. 3 219 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,3 MNOK 10,0 3 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,4 MNOK
minus netto gjeld −0,8 MNOK
8,0 4 MNOK
P/B Egenkapital: 3,3 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet64 vekt 30 %
Soliditet82 vekt 25 %
Likviditet86 vekt 15 %
Vekst58 vekt 15 %
Konsistens61 vekt 15 %

Varighet: 69 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Mestergull Hamar AS?

Driftsmarginen var 6,3 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,1 %.

Hvor solid er Mestergull Hamar AS?

Egenkapitalandelen var 71,4 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,40 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Mestergull Hamar AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,73 i 2024 (median 1,76).

Hvordan står Mestergull Hamar AS i Handel?

Mestergull Hamar AS er nr. 3 219 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 616 av 11 058. Omsetningen endret seg 6,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
990750920
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.770)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
6 registrert 10. juli 2026
Stiftet
30. november 2006 19 år i drift
Aksjekapital
2,05 MNOK
Forretningsadresse
Vangsvegen 62, 2317 HAMAR
Kommune
Hamar rang 1–5 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks687072
Rang4 9553 2192 501
Driftsmargin7,1 %6,3 %8,1 %
Totalrentabilitet10,0 %9,1 %10,9 %
Egenkapitalandel68,1 %71,4 %72,0 %
Likviditetsgrad 14,354,734,49
Omsetningsvekst–6,4 %5,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,1 MNOK6,5 MNOK6,8 MNOK
Driftsresultat0,4 MNOK0,4 MNOK0,6 MNOK
Resultat før skatt0,4 MNOK0,4 MNOK0,5 MNOK
Årsresultat0,3 MNOK0,3 MNOK0,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler4,4 MNOK4,6 MNOK5,1 MNOK
Omløpsmidler4,4 MNOK4,6 MNOK5,1 MNOK
Egenkapital3,0 MNOK3,3 MNOK3,7 MNOK
Opptjent egenkapital0,3 MNOK0,6 MNOK1,1 MNOK
Sum gjeld1,4 MNOK1,3 MNOK1,4 MNOK
Kortsiktig gjeld1,0 MNOK1,0 MNOK1,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5983333.