Jhs Construction AS
Score · regnskapsår 2025
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 327 av 1 679 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 834 av 4 464 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 51 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Jhs Construction AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 679 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,6 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 43,4 % (median 41,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 9,6 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 9,5 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 21,9 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | 43,4 % | 41,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,30 | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,82 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 27,8 % | 5,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,04 MNOK | 1,69 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Jhs Construction AS det bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 679 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Jhs Construction AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Jhs Construction AS har score 67 for 2025, rang 834 av 4 464 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 86 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 27,8 % mot median 5,3 %. Lønnsomhet: persentil 77 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,6 % mot median 4,6 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 5,0 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −4,8, bransjen +0,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Jhs Construction AS med 4,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 5,0 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Jhs Construction AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 3 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14,4 % | 4,3 % | +12,9 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | +13,2 prosentpoeng |
| 2025 | 9,6 % | 4,6 % | −4,8 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | −5,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Jhs Construction AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Jhs Construction AS falt 4,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 14,4 % | 9,6 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Jhs Construction AS falt 4,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 14,4 % | 9,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Jhs Construction AS falt 4,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 14,4 % | 9,6 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Jhs Construction AS falt 4,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 14,4 % | 9,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Jhs Construction AS falt 4,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 14,4 % | 9,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Jhs Construction AS hadde en driftsmargin på 9,6 % og en egenkapitalandel på 43,4 % i 2025, og er nr. 834 av 4 464 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 28 % og egenkapitalandelen steg fra 30,0 % til 43,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 20 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 18,6 | 20 MNOK |
| P/B | 3,0 | 8 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 51 | vekt 25 % |
| Likviditet | 54 | vekt 15 % |
| Vekst | 86 | vekt 15 % |
| Konsistens | 65 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Jhs Construction AS?
Driftsmarginen var 9,6 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,9 %.
Hvor solid er Jhs Construction AS?
Egenkapitalandelen var 43,4 % i 2025 (median 41,8 %). Gjeldsgraden var 1,30 (median 1,30).
Hvordan er likviditeten i Jhs Construction AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,82 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Jhs Construction AS i Industri?
Jhs Construction AS er nr. 834 av 4 464 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 327 av 1 679. Omsetningen endret seg 27,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 990768617
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (25.530)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 26 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 2. januar 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Torsvang 2, 3271 LARVIK
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.jhs.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Utgått (selskaper): Jhs Holding AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 25 | 57 | 67 | |
| Rang | 3 613 | 1 582 | 834 | |
| Driftsmargin | 1,5 % | 14,4 % | 9,6 % | |
| Totalrentabilitet | 4,2 % | 27,5 % | 21,9 % | |
| Egenkapitalandel | 11,8 % | 30,0 % | 43,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,58 | 1,82 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,3 % | 27,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21,0 MNOK | 21,3 MNOK | 27,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 3,1 MNOK | 2,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 3,1 MNOK | 2,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 2,4 MNOK | 1,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,3 MNOK | 11,2 MNOK | 12,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,5 MNOK | 8,2 MNOK | 9,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 3,4 MNOK | 5,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 3,3 MNOK | 5,2 MNOK |
| Sum gjeld | 7,3 MNOK | 7,9 MNOK | 6,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,5 MNOK | 5,2 MNOK | 4,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6754616.
Videre
Lignende selskaper
- Blikkhuset Hallingdal AS indeks 67, nr. 824 · sammenlign
- Sikkerhetsteknikk AS indeks 67, nr. 827 · sammenlign
- YADGAR SWEETS & Bakers AS indeks 67, nr. 828 · sammenlign
- Haugtussa Bak Slottet AS indeks 67, nr. 843 · sammenlign
- FOLLA BIL & Båt AS indeks 67, nr. 844 · sammenlign