Itv Studios Norway AS
Score · regnskapsår 2023
9av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 613 av 624 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 883 av 2 970 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 17 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Itv Studios Norway AS ligger 40 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 624 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin −1,6 % (median 6,2 %) og egenkapitalandel −48,4 % (median 28,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 82 MNOK | 108 MNOK |
| Driftsmargin | −1,6 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | −5,6 % | 7,1 % |
| Totalrentabilitet | −1,5 % | 12,2 % |
| Egenkapitalandel | −48,4 % | 28,5 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,41 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,66 | 1,18 |
| Omsetningsvekst | – | 10,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,55 MNOK | 2,74 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 9 gjør Itv Studios Norway AS det bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (624 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Itv Studios Norway AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Itv Studios Norway AS hadde en driftsmargin på −1,6 % og en egenkapitalandel på −48,4 % i 2023, og er nr. 2 883 av 2 970 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −48,4 % (median 28,5 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,66 (median 1,18).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −5,6 % (median 7,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −1,6 % (median 6,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 17 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 14 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 4 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Itv Studios Norway AS?
Driftsmarginen var −1,6 % i 2023, mot en median på 6,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Itv Studios Norway AS?
Egenkapitalandelen var −48,4 % i 2023 (median 28,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Itv Studios Norway AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,66 i 2023 (median 1,18). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Itv Studios Norway AS i Informasjon og kommunikasjon?
Itv Studios Norway AS er nr. 2 883 av 2 970 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 613 av 624.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 990964076
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (59.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 32 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 5. januar 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sandakerveien 140, 0484 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: Itv Studios LIMITED
- Itv Studios LIMITED (Storbritannia) · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet. Utenlandske eiere har fått over halvparten.
Nye eiere (selskaper): Itv Studios LIMITED
Utgått (selskaper): Eldar Nakken AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 9 | 36 | 40 | |
| Rang | 2 883 | 2 415 | 2 251 | |
| Driftsmargin | −1,6 % | 6,6 % | 7,6 % | |
| Totalrentabilitet | −1,5 % | 18,4 % | 14,4 % | |
| Egenkapitalandel | −48,4 % | −63,0 % | −28,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,66 | 0,60 | 1,09 | |
| Omsetningsvekst | – | 62,1 % | 15,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 81,6 MNOK | 132,2 MNOK | 152,7 MNOK |
| Driftsresultat | −1,3 MNOK | 8,8 MNOK | 11,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −4,5 MNOK | 5,3 MNOK | 8,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −4,5 MNOK | 5,3 MNOK | 8,7 MNOK |
| Finanskostnader | 3,4 MNOK | 4,0 MNOK | 3,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 76,7 MNOK | 50,6 MNOK | 81,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 73,2 MNOK | 48,4 MNOK | 68,2 MNOK |
| Egenkapital | −37,1 MNOK | −31,8 MNOK | −23,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −37,3 MNOK | −32,1 MNOK | −23,4 MNOK |
| Sum gjeld | 113,8 MNOK | 82,4 MNOK | 104,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 110,5 MNOK | 81,2 MNOK | 62,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 5146917.
Videre
Lignende selskaper
- Devoteam AS indeks 10, nr. 2 870 · sammenlign
- Fabel Lyd AS indeks 10, nr. 2 871 · sammenlign
- Cepheo Norge AS indeks 9, nr. 2 879 · sammenlign
- Documaster AS indeks 9, nr. 2 880 · sammenlign
- Itslearning AS indeks 8, nr. 2 891 · sammenlign