Eikeli Consult AS
Score · regnskapsår 2023
63av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 974 av 3 333 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 521 av 5 343 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 72 og robusthet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Eikeli Consult AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 3 332 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 23,5 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 39,1 % (median 40,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 23,5 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 19,6 % | 5,8 % |
| Totalrentabilitet | 21,4 % | 11,9 % |
| Egenkapitalandel | 39,1 % | 40,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,56 | 1,17 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,10 | 1,60 |
| Omsetningsvekst | – | 1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 0,50 MNOK | 0,78 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 63 gjør Eikeli Consult AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 333 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Eikeli Consult AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Eikeli Consult AS hadde en driftsmargin på 23,5 % og en egenkapitalandel på 39,1 % i 2023, og er nr. 1 521 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 14,9 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 6 MNOK |
| P/B | 2,3 | 2 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 12 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 7 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | 1 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 6 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (71.1): Engineering/Construction.
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 72 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 44 | vekt 20 % |
| Likviditet | 86 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 56 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eikeli Consult AS?
Driftsmarginen var 23,5 % i 2023, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,4 %.
Hvor solid er Eikeli Consult AS?
Egenkapitalandelen var 39,1 % i 2023 (median 40,8 %). Gjeldsgraden var 1,56 (median 1,17).
Hvordan er likviditeten i Eikeli Consult AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,10 i 2023 (median 1,60).
Hvordan står Eikeli Consult AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Eikeli Consult AS er nr. 1 521 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 974 av 3 333.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 990988196
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 7 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. januar 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Meløyveien 219, 9427 MELØYVÆR (HARSTAD)
- Kommune
- Harstad rang 8–22 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 63 | 64 | 76 | |
| Rang | 1 521 | 1 288 | 365 | |
| Driftsmargin | 23,5 % | 20,9 % | 32,1 % | |
| Totalrentabilitet | 21,4 % | 20,8 % | 31,7 % | |
| Egenkapitalandel | 39,1 % | 47,5 % | 49,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,10 | 3,72 | 3,01 | |
| Omsetningsvekst | – | 27,6 % | 70,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,5 MNOK | 4,4 MNOK | 7,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 2,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 2,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,8 MNOK | 4,4 MNOK | 7,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,5 MNOK | 2,2 MNOK | 3,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 2,1 MNOK | 3,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,4 MNOK | 2,0 MNOK | 3,7 MNOK |
| Sum gjeld | 2,3 MNOK | 2,3 MNOK | 3,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 5295641.
Videre
Lignende selskaper
- Geoform AS indeks 63, nr. 1 514 · sammenlign
- Valen-Utvik AS indeks 63, nr. 1 515 · sammenlign
- Kjetilgj AS indeks 63, nr. 1 517 · sammenlign
- Takstingeniør Tore Rekkedal AS indeks 63, nr. 1 519 · sammenlign
- Beck Live AS indeks 63, nr. 1 520 · sammenlign