Baldertech AS
Score · regnskapsår 2023
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 344 av 1 306 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 070 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 30 og soliditet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Baldertech AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 306 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −5,5 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 51,1 % (median 34,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −5,5 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 6,5 % | 5,3 % |
| Totalrentabilitet | 10,2 % | 12,9 % |
| Egenkapitalandel | 51,1 % | 34,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,96 | 1,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,85 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | – | 15,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,24 MNOK | 1,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Baldertech AS det bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 306 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Baldertech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Baldertech AS hadde en driftsmargin på −5,5 % og en egenkapitalandel på 51,1 % i 2023, og er nr. 1 070 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 13 MNOK og 15 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | 13 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −5,5 % (median 5,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 30 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 75 | vekt 25 % |
| Likviditet | 96 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 85 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Baldertech AS?
Driftsmarginen var −5,5 % i 2023, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,2 %.
Hvor solid er Baldertech AS?
Egenkapitalandelen var 51,1 % i 2023 (median 34,2 %). Gjeldsgraden var 0,96 (median 1,77).
Hvordan er likviditeten i Baldertech AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,85 i 2023 (median 1,43).
Hvordan står Baldertech AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Baldertech AS er nr. 1 070 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 344 av 1 306.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Lidos AS.
Lidos AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap), Informasjon og kommunikasjon (1 selskap) 2 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 17 i alt. Ringerike 17 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
-
Lidos AS
- Baldertech AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 991146067
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 17 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 1. mars 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Follummoveien 60, 3516 HØNEFOSS (RINGERIKE)
- Kommune
- Ringerike rang 6–11 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 90,2 %
- Fordeling
- selskaper 90 % · privatpersoner 10 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 5 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Lidos AS (90 %)
Øverste eier: Lidos AS
- Lidos AS · 90,2 %
- 2 privatpersoner · 9,8 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (3 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Lidos AS
Utgått (selskaper): Flyt Invest AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 64 | 80 | 62 | |
| Rang | 1 070 | 143 | 1 087 | |
| Driftsmargin | −5,5 % | 10,9 % | 3,5 % | |
| Totalrentabilitet | 10,2 % | 23,2 % | 12,6 % | |
| Egenkapitalandel | 51,1 % | 57,2 % | 64,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,85 | 4,04 | 5,25 | |
| Omsetningsvekst | – | 51,9 % | −12,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21,1 MNOK | 32,0 MNOK | 28,1 MNOK |
| Driftsresultat | −1,2 MNOK | 3,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,4 MNOK | 4,4 MNOK | 2,5 MNOK |
| Skattekostnad | −0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,6 MNOK | 3,7 MNOK | 2,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 16,3 MNOK | 21,0 MNOK | 22,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 15,2 MNOK | 20,2 MNOK | 21,3 MNOK |
| Egenkapital | 8,3 MNOK | 12,0 MNOK | 14,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,2 MNOK | 11,9 MNOK | 14,2 MNOK |
| Sum gjeld | 8,0 MNOK | 9,0 MNOK | 8,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,0 MNOK | 5,0 MNOK | 4,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5247859.
Videre
Lignende selskaper
- Empet Steinkjer Veterinærsenter AS indeks 64, nr. 1 063 · sammenlign
- Lerche Arkitekter AS indeks 64, nr. 1 065 · sammenlign
- APPLICA TEST & Certification AS indeks 64, nr. 1 072 · sammenlign
- Bjerke Dyrehospital AS indeks 64, nr. 1 074 · sammenlign
- Theone&Theothers AS indeks 64, nr. 1 076 · sammenlign