Eidsvoll Optikk AS
Score · regnskapsår 2025
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 466 av 11 283 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 276 av 22 943 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 38 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Eidsvoll Optikk AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 280 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,0 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 27,9 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 3,0 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 3,4 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 6,9 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | 27,9 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,58 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 9,4 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Eidsvoll Optikk AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 283 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Eidsvoll Optikk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Eidsvoll Optikk AS har score 46 for 2025, rang 13 276 av 22 943 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 62 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 9,4 % mot median 4,0 %.
Svakest: Likviditet: persentil 36 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,31 mot median 1,74. Soliditet: persentil 38 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 27,9 % mot median 33,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Eidsvoll Optikk AS hadde en driftsmargin på 3,0 % og en egenkapitalandel på 27,9 % i 2025, og er nr. 13 276 av 22 943 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 64,5 % til 27,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 52 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 38 | vekt 25 % |
| Likviditet | 36 | vekt 15 % |
| Vekst | 62 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eidsvoll Optikk AS?
Driftsmarginen var 3,0 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,9 %.
Hvor solid er Eidsvoll Optikk AS?
Egenkapitalandelen var 27,9 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 2,58 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Eidsvoll Optikk AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,31 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Eidsvoll Optikk AS i Handel?
Eidsvoll Optikk AS er nr. 13 276 av 22 943 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 466 av 11 283. Omsetningen endret seg 9,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 992117583
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.740)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. desember 2007 18 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Sagasenteret, Vormavegen 17, 2080 EIDSVOLL
- Kommune
- Eidsvoll rang 12–26 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 55 | 50 | 46 | |
| Rang | 8 754 | 11 322 | 13 276 | |
| Driftsmargin | 2,6 % | −1,1 % | 3,0 % | |
| Totalrentabilitet | 5,7 % | −0,5 % | 6,9 % | |
| Egenkapitalandel | 61,9 % | 64,5 % | 27,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,50 | 2,67 | 1,31 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,9 % | 9,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,6 MNOK | 7,2 MNOK | 7,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,7 MNOK | 3,6 MNOK | 3,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,5 MNOK | 3,3 MNOK | 3,7 MNOK |
| Egenkapital | 2,3 MNOK | 2,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 1,3 MNOK | 2,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 1,2 MNOK | 2,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6465563.
Videre
Lignende selskaper
- Nordlysbad AS indeks 46, nr. 13 271 · sammenlign
- Stiliom AS indeks 46, nr. 13 272 · sammenlign
- Spinneys AS indeks 46, nr. 13 274 · sammenlign
- Yes VI Leker Drøbak City AS indeks 46, nr. 13 278 · sammenlign
- Sørvakt AS indeks 46, nr. 13 281 · sammenlign