Waterstop AS

Org.nr. 992205008 · Porsgrunn · Stiftet 2008

Score · regnskapsår 2024

22av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 9 734 av 11 061 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 955 av 22 227 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 16 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Waterstop AS ligger 28 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 11 054 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −6,6 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel −17,7 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −6,6 % 2,3 % 17 %
Resultatmargin −11,9 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −17,0 % 5,5 % 14 %
Egenkapitalandel −17,7 % 34,8 % 13 %
Gjeldsgrad – 1,23 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,75 1,76 12 %
Omsetningsvekst 49,5 % 2,8 % 87 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 22 gjør Waterstop AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 061 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Waterstop AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Waterstop AS hadde en driftsmargin på −6,6 % og en egenkapitalandel på −17,7 % i 2024, og er nr. 19 955 av 22 227 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 7,4 % til −17,7 % og omsetningen økte med 50 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −1,0 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,5 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −0,6 MNOK 1,0 ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −17,7 % (median 34,8 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,75 (median 1,76).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −11,9 % (median 1,8 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −6,6 % (median 2,3 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 49,5 % (median 2,8 %); Likviditetsgrad 1 0,75 (median 1,76).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 12,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet16 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet12 vekt 15 %
Vekst87 vekt 15 %
Konsistens14 vekt 15 %

Varighet: 23 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Waterstop AS?

Driftsmarginen var −6,6 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −17,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Waterstop AS?

Egenkapitalandelen var −17,7 % i 2024 (median 34,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Waterstop AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,75 i 2024 (median 1,76). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Waterstop AS i Handel?

Waterstop AS er nr. 19 955 av 22 227 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 9 734 av 11 061. Omsetningen endret seg 49,5 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
992205008
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Handel (46.900)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
9. januar 2008 18 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Heistadtangen 24, 3941 PORSGRUNN
Kommune
Porsgrunn rang 5–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks242261
Rang17 66419 9556 508
Driftsmargin−1,0 %−6,6 %17,5 %
Totalrentabilitet−0,8 %−17,0 %36,8 %
Egenkapitalandel7,4 %−17,7 %18,3 %
Likviditetsgrad 10,970,752,28
Omsetningsvekst–49,5 %23,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter5,6 MNOK8,3 MNOK10,2 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK−0,5 MNOK1,8 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK−1,0 MNOK1,7 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK−1,0 MNOK1,5 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,5 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler5,8 MNOK3,2 MNOK4,9 MNOK
Omløpsmidler5,2 MNOK2,8 MNOK4,6 MNOK
Egenkapital0,4 MNOK−0,6 MNOK0,9 MNOK
Opptjent egenkapital0,3 MNOK−0,7 MNOK0,8 MNOK
Sum gjeld5,4 MNOK3,7 MNOK4,0 MNOK
Kortsiktig gjeld5,4 MNOK3,7 MNOK2,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6107139.

Lignende selskaper