Team Vent AS

Org.nr. 992576073 · Oslo · Stiftet 2008 · 14 ansatte

Score · regnskapsår 2025

60av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 713 av 5 554 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 312 av 20 335 · Bygg og anlegg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 11 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Team Vent AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 5 554 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 18,3 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 7,9 % (median 34,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter22 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 18,3 % 4,5 % 94 %
Resultatmargin 18,4 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 43,9 % 10,9 % 96 %
Egenkapitalandel 7,9 % 34,1 % 14 %
Gjeldsgrad 11,59 1,72 7 %
Likviditetsgrad 1 2,35 1,48 82 %
Omsetningsvekst 26,0 % 6,0 % 76 %
Omsetning per ansatt1,57 MNOK1,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 60 gjør Team Vent AS det bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 554 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Team Vent AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Team Vent AS har score 60 for 2025, rang 6 312 av 20 335 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 95 mot sammenlignbare, driftsmargin 18,3 % mot median 4,5 %. Likviditet: persentil 82 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,35 mot median 1,48.

Svakest: Soliditet: persentil 11 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 7,9 % mot median 34,1 %. Konsistens: persentil 32 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Team Vent AS hadde en driftsmargin på 18,3 % og en egenkapitalandel på 7,9 % i 2025, og er nr. 6 312 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 32,4 % til 7,9 % og omsetningen økte med 26 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 38 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 3,1 MNOK 10,0 31 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 4,0 MNOK
minus netto gjeld −6,2 MNOK
8,0 38 MNOK
P/B Egenkapital: 0,7 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 7,9 % (median 34,1 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet95 vekt 30 %
Soliditet11 vekt 25 %
Likviditet82 vekt 15 %
Vekst76 vekt 15 %
Konsistens32 vekt 15 %

Varighet: 56 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Team Vent AS?

Driftsmarginen var 18,3 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 43,9 %.

Hvor solid er Team Vent AS?

Egenkapitalandelen var 7,9 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 11,59 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i Team Vent AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,35 i 2025 (median 1,48).

Hvordan står Team Vent AS i Bygg og anlegg?

Team Vent AS er nr. 6 312 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 713 av 5 554. Omsetningen endret seg 26,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
992576073
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.410)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
14 registrert 10. august 2026
Stiftet
16. april 2008 18 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Smalvollveien 44, 0667 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks486160
Rang9 7935 7726 312
Driftsmargin8,5 %22,9 %18,3 %
Totalrentabilitet31,4 %62,0 %43,9 %
Egenkapitalandel22,9 %32,4 %7,9 %
Likviditetsgrad 11,301,482,35
Omsetningsvekst–−11,3 %26,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter19,6 MNOK17,4 MNOK21,9 MNOK
Driftsresultat1,7 MNOK4,0 MNOK4,0 MNOK
Resultat før skatt1,7 MNOK4,0 MNOK4,0 MNOK
Årsresultat1,3 MNOK3,1 MNOK3,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler5,4 MNOK6,5 MNOK9,2 MNOK
Omløpsmidler5,3 MNOK6,4 MNOK9,1 MNOK
Egenkapital1,2 MNOK2,1 MNOK0,7 MNOK
Opptjent egenkapital0,8 MNOK1,6 MNOK0,7 MNOK
Sum gjeld4,1 MNOK4,4 MNOK8,5 MNOK
Kortsiktig gjeld4,1 MNOK4,3 MNOK3,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6786386.