V2 Bygg AS
Score · regnskapsår 2024
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 022 av 12 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 321 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 47 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
V2 Bygg AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 188 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 6,2 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 8,4 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 6,2 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 8,0 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 1,5 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 8,4 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 10,85 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 8,97 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 17,5 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør V2 Bygg AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 197 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- V2 Bygg AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
V2 Bygg AS hadde en driftsmargin på 6,2 % og en egenkapitalandel på 8,4 % i 2024, og er nr. 11 321 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 64,8 % til 8,4 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 8,4 % (median 33,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 47 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 17 | vekt 25 % |
| Likviditet | 98 | vekt 15 % |
| Vekst | 65 | vekt 15 % |
| Konsistens | 24 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er V2 Bygg AS?
Driftsmarginen var 6,2 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,5 %.
Hvor solid er V2 Bygg AS?
Egenkapitalandelen var 8,4 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 10,85 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i V2 Bygg AS?
Likviditetsgrad 1 var 8,97 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står V2 Bygg AS i Bygg og anlegg?
V2 Bygg AS er nr. 11 321 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 022 av 12 197. Omsetningen endret seg 17,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 992598123
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. april 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- v/ Vidar Sætre, 5943 AUSTRHEIM
- Kommune
- Austrheim rang 7–26 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Vidar Sætre
- Styrets leder
- Vidar Sætre
- Styremedlem
- Vidar Tresvik
- Varamedlem
- Even Sætre
- Revisor
- Statsautorisert Revisor Tom Ove Olsen AS
- Regnskapsfører
- Aider AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 44 | 46 | 63 | |
| Rang | 10 854 | 11 321 | 5 143 | |
| Driftsmargin | −13,3 % | 6,2 % | 27,5 % | |
| Totalrentabilitet | −19,8 % | 1,5 % | 17,7 % | |
| Egenkapitalandel | 64,8 % | 8,4 % | 18,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,75 | 8,97 | 8,74 | |
| Omsetningsvekst | – | 17,5 % | 315,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,5 MNOK | 3,0 MNOK | 12,4 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 3,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 2,9 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 2,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,7 MNOK | 15,7 MNOK | 19,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 14,1 MNOK | 18,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK | 3,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 3,6 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 14,4 MNOK | 16,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 1,6 MNOK | 2,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6118765.
Videre
Lignende selskaper
- Stålberget Entreprenør AS indeks 46, nr. 11 322 · sammenlign
- Webjørn Svendsen AS indeks 46, nr. 11 323 · sammenlign
- Bårdsen Restaurering AS indeks 46, nr. 11 324 · sammenlign
- Tysnes Hus og Hytte Service AS indeks 46, nr. 11 327 · sammenlign
- Drammen Interiørsnekkeri AS indeks 46, nr. 11 329 · sammenlign