Bekkestua Optikk AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 144 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 632 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 91 og soliditet 30 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bekkestua Optikk AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,4 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 21,4 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 12,4 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 12,6 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 42,6 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 21,4 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,68 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,99 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −0,4 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,22 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Bekkestua Optikk AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Bekkestua Optikk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Bekkestua Optikk AS har score 48 for 2025, rang 12 632 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 91 mot sammenlignbare, driftsmargin 12,4 % mot median 3,4 %.
Svakest: Likviditet: persentil 13 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,99 mot median 1,73. Soliditet: persentil 30 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 21,4 % mot median 36,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,99 (median 1,73).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Bekkestua Optikk AS hadde en driftsmargin på 12,4 % og en egenkapitalandel på 21,4 % i 2025, og er nr. 12 632 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 27,2 % til 21,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 17 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 18 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,99 (median 1,73).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 91 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 30 | vekt 25 % |
| Likviditet | 13 | vekt 15 % |
| Vekst | 31 | vekt 15 % |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bekkestua Optikk AS?
Driftsmarginen var 12,4 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 42,6 %.
Hvor solid er Bekkestua Optikk AS?
Egenkapitalandelen var 21,4 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 3,68 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Bekkestua Optikk AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,99 i 2025 (median 1,73). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Bekkestua Optikk AS i Handel?
Bekkestua Optikk AS er nr. 12 632 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 144 av 7 414. Omsetningen endret seg −0,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 992645210
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.740)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 14 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 1. januar 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Gamle Ringeriksvei 37, 1357 BEKKESTUA (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.bekkestuaoptikk.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 56 | 48 | |
| Rang | 11 612 | 8 833 | 12 632 | |
| Driftsmargin | 6,2 % | 13,5 % | 12,4 % | |
| Totalrentabilitet | 18,8 % | 40,0 % | 42,6 % | |
| Egenkapitalandel | 28,6 % | 27,2 % | 21,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 0,89 | 0,99 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,0 % | −0,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15,8 MNOK | 17,2 MNOK | 17,1 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 2,3 MNOK | 2,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | 2,4 MNOK | 2,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 1,8 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,5 MNOK | 5,9 MNOK | 5,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,6 MNOK | 3,8 MNOK | 4,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,6 MNOK | 1,6 MNOK | 1,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 3,9 MNOK | 4,3 MNOK | 4,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,9 MNOK | 4,3 MNOK | 4,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6488349.
Videre
Lignende selskaper
- Stad Handel AS indeks 48, nr. 12 633 · sammenlign
- Heidenstrøm AS indeks 48, nr. 12 635 · sammenlign
- Nwl Norway AS indeks 48, nr. 12 636 · sammenlign
- Sunnmørsmat AS indeks 48, nr. 12 638 · sammenlign
- Tornado Handel AS indeks 48, nr. 12 642 · sammenlign