Completion Services AS

Org.nr. 992658630 · Stavanger · Stiftet 2008 · 11 ansatte

Score · regnskapsår 2023

50av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 503 av 1 002 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 505 av 3 115 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 96 og soliditet 13 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Completion Services AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 1 002 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 35,7 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 8,2 % (median 35,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter20 MNOK22 MNOK
Driftsmargin 35,7 % 4,4 % 96 %
Resultatmargin 36,2 % 4,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 56,3 % 8,6 % 95 %
Egenkapitalandel 8,2 % 35,3 % 16 %
Gjeldsgrad 11,13 1,67 10 %
Likviditetsgrad 1 1,09 1,35 33 %
Omsetningsvekst – 15,9 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt1,81 MNOK1,66 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 50 gjør Completion Services AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 002 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Completion Services AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Completion Services AS hadde en driftsmargin på 35,7 % og en egenkapitalandel på 8,2 % i 2023, og er nr. 1 505 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 54 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 5,6 MNOK 17,7 99 MNOK 49 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 7,1 MNOK
minus netto gjeld −7,4 MNOK
14,3 109 MNOK 54 MNOK
P/B Egenkapital: 1,1 MNOK 2,6 3 MNOK 1 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 8,2 % (median 35,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet96 vekt 30 %
Soliditet13 vekt 25 %
Likviditet33 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens35 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Completion Services AS?

Driftsmarginen var 35,7 % i 2023, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 56,3 %.

Hvor solid er Completion Services AS?

Egenkapitalandelen var 8,2 % i 2023 (median 35,3 %). Gjeldsgraden var 11,13 (median 1,67).

Hvordan er likviditeten i Completion Services AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,09 i 2023 (median 1,35).

Hvordan står Completion Services AS i Informasjon og kommunikasjon?

Completion Services AS er nr. 1 505 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 503 av 1 002.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
992658630
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.200)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
11 registrert 10. januar 2026
Stiftet
15. april 2008 18 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Petroleumsveien 6, 4031 STAVANGER
Kommune
Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.csd.as
Selskapets forretningskommune, Stavanger. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3
Største eier
34,0 %
Fordeling
selskaper 34 % · privatpersoner 66 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
34 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks505145
Rang1 5051 5322 039
Driftsmargin35,7 %32,7 %28,1 %
Totalrentabilitet56,3 %54,3 %62,2 %
Egenkapitalandel8,2 %5,7 %1,5 %
Likviditetsgrad 11,091,061,01
Omsetningsvekst–10,4 %−2,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter19,9 MNOK21,9 MNOK21,5 MNOK
Driftsresultat7,1 MNOK7,2 MNOK6,0 MNOK
Resultat før skatt7,2 MNOK7,3 MNOK6,1 MNOK
Skattekostnad1,6 MNOK1,6 MNOK1,3 MNOK
Årsresultat5,6 MNOK5,7 MNOK4,8 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler12,8 MNOK13,5 MNOK9,9 MNOK
Omløpsmidler12,8 MNOK13,5 MNOK9,8 MNOK
Egenkapital1,1 MNOK0,8 MNOK0,2 MNOK
Opptjent egenkapital0,9 MNOK0,7 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld11,7 MNOK12,7 MNOK9,7 MNOK
Kortsiktig gjeld11,7 MNOK12,7 MNOK9,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4920191.