Gulo Investering AS
Score · regnskapsår 2024
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 479 av 12 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 713 av 19 401 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Gulo Investering AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 188 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −12,2 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 89,0 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −12,2 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | −12,3 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −1,8 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 89,0 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,12 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 12,42 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | −63,8 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Gulo Investering AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 197 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Gulo Investering AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Gulo Investering AS hadde en driftsmargin på −12,2 % og en egenkapitalandel på 89,0 % i 2024, og er nr. 8 713 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 15,4 % til −12,2 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −12,3 % (median 3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −12,2 % (median 3,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 18 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 97 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | 2 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Gulo Investering AS?
Driftsmarginen var −12,2 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Gulo Investering AS?
Egenkapitalandelen var 89,0 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 0,12 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Gulo Investering AS?
Likviditetsgrad 1 var 12,42 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står Gulo Investering AS i Bygg og anlegg?
Gulo Investering AS er nr. 8 713 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 479 av 12 197. Omsetningen endret seg −63,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 992740736
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.990)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. april 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Henningvegen 1645, 7710 SPARBU (STEINKJER)
- Kommune
- Steinkjer rang 27 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. august 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.stein-kristian.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 88 | 53 | – | |
| Rang | 625 | 8 713 | – | |
| Driftsmargin | 15,4 % | −12,2 % | – | |
| Totalrentabilitet | 8,0 % | −1,8 % | 3,6 % | |
| Egenkapitalandel | 93,2 % | 89,0 % | 88,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 35,73 | 12,42 | 10,42 | |
| Omsetningsvekst | – | −63,8 % | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 1,1 MNOK | – |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 6,9 MNOK | 7,1 MNOK | 7,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,2 MNOK | 6,7 MNOK | 7,2 MNOK |
| Egenkapital | 6,5 MNOK | 6,3 MNOK | 6,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,4 MNOK | 6,2 MNOK | 6,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6220451.
Videre
Lignende selskaper
- Agder Betong Entreprenør AS indeks 53, nr. 8 710 · sammenlign
- Hmn Elektro AS indeks 53, nr. 8 711 · sammenlign
- Moratel Elektro AS indeks 53, nr. 8 712 · sammenlign
- Lss Rør AS indeks 53, nr. 8 715 · sammenlign
- Brødrene Vatnebryn AS indeks 53, nr. 8 717 · sammenlign