Røttingen Havfiske AS

Org.nr. 992852240 · Bjørnafjorden · Stiftet 2008

Score · regnskapsår 2024

81av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 24 av 417 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 79 av 1 994 · Sjømat

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 91 og soliditet 91 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Røttingen Havfiske AS ligger 30 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 417 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 33,0 % (median 8,8 %) og egenkapitalandel 72,0 % (median 29,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter12 MNOK22 MNOK
Driftsmargin 33,0 % 8,8 % 91 %
Resultatmargin 32,9 % 2,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 21,9 % 4,9 % 91 %
Egenkapitalandel 72,0 % 29,0 % 91 %
Gjeldsgrad 0,39 2,14 91 %
Likviditetsgrad 1 3,41 1,64 82 %
Omsetningsvekst 8,7 % 0,6 % 63 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 81 gjør Røttingen Havfiske AS det bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (417 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Røttingen Havfiske AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Røttingen Havfiske AS hadde en driftsmargin på 33,0 % og en egenkapitalandel på 72,0 % i 2024, og er nr. 79 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 24,6 % til 33,0 % og egenkapitalandelen falt fra 78,0 % til 72,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 14 MNOK og 31 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 2,6 MNOK 16,9 44 MNOK 21 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 3,3 MNOK
minus netto gjeld −6,5 MNOK
17,0 62 MNOK 31 MNOK
P/B Egenkapital: 13,1 MNOK 2,2 29 MNOK 14 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 33,0 % (median 8,8 %); Egenkapitalandel 72,0 % (median 29,0 %); Likviditetsgrad 1 3,41 (median 1,64).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet91 vekt 30 %
Soliditet91 vekt 25 %
Likviditet82 vekt 15 %
Vekst63 vekt 15 %
Konsistens63 vekt 15 %

Varighet: 84 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Røttingen Havfiske AS?

Driftsmarginen var 33,0 % i 2024, mot en median på 8,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,9 %.

Hvor solid er Røttingen Havfiske AS?

Egenkapitalandelen var 72,0 % i 2024 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 0,39 (median 2,14).

Hvordan er likviditeten i Røttingen Havfiske AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,41 i 2024 (median 1,64).

Hvordan står Røttingen Havfiske AS i Sjømat?

Røttingen Havfiske AS er nr. 79 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 24 av 417. Omsetningen endret seg 8,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
992852240
Org.form
AS
Sektor
Sjømat (03.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
26. juni 2008 18 år i drift
Aksjekapital
0,29 MNOK
Forretningsadresse
Røtingavegen 390, 5216 LEPSØY (BJØRNAFJORDEN)
Kommune
Bjørnafjorden rang 1 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3
Største eier
34,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Eiere over 60 år
66 % av personeierne sine aksjer (medianalder 70 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks868176
Rang7779124
Driftsmargin24,6 %33,0 %32,2 %
Totalrentabilitet21,4 %21,9 %19,4 %
Egenkapitalandel78,0 %72,0 %68,4 %
Likviditetsgrad 12,743,412,26
Omsetningsvekst–8,7 %18,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter10,9 MNOK11,8 MNOK14,0 MNOK
Driftsresultat2,7 MNOK3,9 MNOK4,5 MNOK
Resultat før skatt2,8 MNOK3,9 MNOK4,6 MNOK
Skattekostnad0,6 MNOK0,9 MNOK1,0 MNOK
Årsresultat2,1 MNOK3,0 MNOK3,5 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler12,9 MNOK18,2 MNOK24,3 MNOK
Omløpsmidler7,1 MNOK9,2 MNOK11,7 MNOK
Egenkapital10,1 MNOK13,1 MNOK16,6 MNOK
Opptjent egenkapital8,8 MNOK11,9 MNOK15,4 MNOK
Sum gjeld2,8 MNOK5,1 MNOK7,7 MNOK
Kortsiktig gjeld2,6 MNOK2,7 MNOK5,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5792685.