E Innovation AS

Org.nr. 992901543 · Sola · Stiftet 2008 · 11 ansatte

Score · regnskapsår 2025

55av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 574 av 1 439 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 655 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 54 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

E Innovation AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 1 439 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,8 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 50,9 % (median 33,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter32 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 1,8 % 5,6 % 33 %
Resultatmargin 138,1 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 28,3 % 13,9 % 75 %
Egenkapitalandel 50,9 % 33,2 % 75 %
Gjeldsgrad 0,96 1,75 73 %
Likviditetsgrad 1 0,92 1,43 14 %
Omsetningsvekst 21,0 % 8,5 % 69 %
Omsetning per ansatt2,95 MNOK1,64 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 55 gjør E Innovation AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 439 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • E Innovation AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

E Innovation AS har score 55 for 2025, rang 1 655 av 4 183 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 74 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 50,9 % mot median 33,2 %. Vekst: persentil 69 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 21,0 % mot median 8,5 %.

Svakest: Likviditet: persentil 14 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,92 mot median 1,43.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til E Innovation AS med 11,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 10,9 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk E Innovation AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 4 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til E Innovation AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−9,8 %4,8 % −16,0 prosentpoeng −0,5 prosentpoeng −15,5 prosentpoeng
20251,8 %5,6 % +11,6 prosentpoeng +0,8 prosentpoeng +10,9 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til E Innovation AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til E Innovation AS økte 11,6 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til E Innovation AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt99,0108,8127,9146,4158,3155,2 (så langt)
Endring fra året før+9,8 %+9,9 %+17,5 %+14,5 %+8,1 %−1,9 %
Selskapets driftsmargin––6,2 %−9,8 %1,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til E Innovation AS økte 11,6 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser per år og driftsmarginen til E Innovation AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt99,4113,5108,3106,9110,7126,1 (så langt)
Endring fra året før+35,1 %+14,2 %−4,6 %−1,3 %+3,6 %+13,9 %
Selskapets driftsmargin––6,2 %−9,8 %1,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til E Innovation AS økte 11,6 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet per år og driftsmarginen til E Innovation AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt98,3121,6139,4131,0139,1158,0 (så langt)
Endring fra året før+29,9 %+23,7 %+14,6 %−6,0 %+6,2 %+13,6 %
Selskapets driftsmargin––6,2 %−9,8 %1,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til E Innovation AS økte 11,6 prosentpoeng.

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til E Innovation AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt100,0103,6107,5111,2114,7119,4 (så langt)
Endring fra året før+1,2 %+3,5 %+3,8 %+3,4 %+3,2 %+4,2 %
Selskapets driftsmargin––6,2 %−9,8 %1,8 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)

Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til E Innovation AS økte 11,6 prosentpoeng.

Oljepris (eksportpris for råolje) per år og driftsmarginen til E Innovation AS
Mål202120222023202420252026
Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt609979877859708881 (så langt)
Endring fra året før+61,1 %+60,8 %−10,5 %−2,0 %−17,6 %+24,5 %
Selskapets driftsmargin––6,2 %−9,8 %1,8 %–

Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til E Innovation AS økte 11,6 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til E Innovation AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––6,2 %−9,8 %1,8 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til E Innovation AS økte 11,6 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til E Innovation AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––6,2 %−9,8 %1,8 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til E Innovation AS økte 11,6 prosentpoeng.

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til E Innovation AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt90,590,996,0100,9105,6109,2 (så langt)
Endring fra året før+7,4 %+0,5 %+5,6 %+5,2 %+4,7 %+3,4 %
Selskapets driftsmargin––6,2 %−9,8 %1,8 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

E Innovation AS hadde en driftsmargin på 1,8 % og en egenkapitalandel på 50,9 % i 2025, og er nr. 1 655 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −9,8 % til 1,8 % og omsetningen økte med 21 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 160 MNOK og 518 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 45,7 MNOK 18,6 850 MNOK 518 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −0,2 MNOK 15,9 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 81,8 MNOK 3,2 262 MNOK 160 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 39 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 24 % for størrelse (småbedriftspremie 2 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,92 (median 1,43).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 21,0 % (median 8,5 %); Likviditetsgrad 1 0,92 (median 1,43).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet54 vekt 30 %
Soliditet74 vekt 25 %
Likviditet14 vekt 15 %
Vekst69 vekt 15 %
Konsistens52 vekt 15 %

Varighet: 60 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er E Innovation AS?

Driftsmarginen var 1,8 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,3 %.

Hvor solid er E Innovation AS?

Egenkapitalandelen var 50,9 % i 2025 (median 33,2 %). Gjeldsgraden var 0,96 (median 1,75).

Hvordan er likviditeten i E Innovation AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,92 i 2025 (median 1,43). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står E Innovation AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

E Innovation AS er nr. 1 655 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 574 av 1 439. Omsetningen endret seg 21,0 % fra året før.

Konsernregnskap · 2025

57 av 100

Rang 11 av 35 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Teknisk tjenesteyting og forskning. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
350 MNOK
Driftsresultat, konsern
115 MNOK
Resultat før skatt, konsern
113 MNOK
Sum eiendeler, konsern
362 MNOK
Egenkapital, konsern
192 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2025)
Driftsmargin32,8 % 1,8 %
Totalrentabilitet34,3 % 28,3 %
Egenkapitalandel53,1 % 50,9 %
Likviditetsgrad 11,16 0,92
Omsetningsvekst−7,5 % 21,0 %

Konsernindeks tidligere år: 2023: 68 (9 av 50), 2024: 66 (11 av 42).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).

Konsernstruktur · 2025

9 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i E Holstad Holding AS. Personer vises ikke med navn.

E Holstad Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • E Holstad Holding AS ikke i datagrunnlaget
    • E Innovation AS du er her eid 85 % · operativt · indeks 55 · nr. 1655 av 4183 i Teknisk tjenesteyting og forskning
      • E Plug AS eid 75 % · operativt · indeks 70 · nr. 39 av 317 i Olje og gass
      • Nitrogas AS eid 70 % · operativt · indeks 73 · nr. 27 av 317 i Olje og gass
      • Air2work AS eid 100 % · operativt · Teknisk tjenesteyting og forskning
      • E Property Management AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
    • Driveclub Norge AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
    • MH Tech AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
992901543
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
11 registrert 10. februar 2025
Stiftet
8. juli 2008 18 år i drift
Aksjekapital
0,57 MNOK
Forretningsadresse
Kanalarmen 10, 4033 STAVANGER (SOLA)
Kommune
Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.einnovation.no
Selskapets forretningskommune, Sola. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3 (én eier har over halvparten)
Største eier
85,0 %
Fordeling
selskaper 95 % · privatpersoner 5 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
85 %
Konsernkjede
Eies av: E Holstad Holding AS (85 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Air2work AS (100 %), E Property Management AS (100 %), E Plug AS (75 %), Nitrogas AS (70 %)

Porteføljen: 4 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 3 av dem med flertall. Snittindeksen er 72. 0 har negativ egenkapital, og 0 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: E Innovators AS (48 %), Nitrogas AS (70 %), E Plug AS (75 %), E Property Management AS (100 %), Moray Energy Holding AS (22 %), Well Cleanup Holding AS (16 %), Air2work AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks705455
Rang7431 7221 655
Driftsmargin6,2 %−9,8 %1,8 %
Totalrentabilitet30,8 %32,4 %28,3 %
Egenkapitalandel60,3 %44,0 %50,9 %
Likviditetsgrad 11,161,150,92
Omsetningsvekst–28,5 %21,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter20,9 MNOK26,8 MNOK32,4 MNOK
Driftsresultat1,3 MNOK−2,6 MNOK0,6 MNOK
Resultat før skatt40,7 MNOK52,5 MNOK44,8 MNOK
Skattekostnad0,7 MNOK0,6 MNOK−0,5 MNOK
Årsresultat39,9 MNOK51,9 MNOK45,3 MNOK
Finanskostnader0,9 MNOK2,0 MNOK0,6 MNOK
Sum eiendeler134,7 MNOK168,4 MNOK160,6 MNOK
Omløpsmidler54,2 MNOK103,7 MNOK72,1 MNOK
Egenkapital81,3 MNOK74,1 MNOK81,8 MNOK
Opptjent egenkapital80,7 MNOK73,6 MNOK81,2 MNOK
Sum gjeld53,4 MNOK94,2 MNOK78,8 MNOK
Kortsiktig gjeld46,7 MNOK90,3 MNOK78,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7194089.