Eidesvåg AS
Score · regnskapsår 2025
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 287 av 491 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 264 av 2 212 · Sjømat
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 22 og soliditet 87 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Eidesvåg AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 491 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,4 % (median 13,4 %) og egenkapitalandel 68,9 % (median 33,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 73 MNOK | 119 MNOK |
| Driftsmargin | 4,4 % | 13,4 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 8,2 % |
| Totalrentabilitet | 1,2 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | 68,9 % | 33,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,45 | 1,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,38 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | −2,0 % | 10,6 % |
| Omsetning per ansatt | 5,20 MNOK | 5,21 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Eidesvåg AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (491 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Eidesvåg AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Eidesvåg AS har score 47 for 2025, rang 1 264 av 2 212 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 87 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 68,9 % mot median 33,1 %. Likviditet: persentil 66 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,38 mot median 1,68.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 22 mot sammenlignbare, driftsmargin 4,4 % mot median 13,4 %. Vekst: persentil 25 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −2,0 % mot median 10,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Eidesvåg AS hadde en driftsmargin på 4,4 % og en egenkapitalandel på 68,9 % i 2025, og er nr. 1 264 av 2 212 rangerte selskaper i Sjømat.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 8,1 % til 4,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 323 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 323 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 22 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 87 | vekt 25 % |
| Likviditet | 66 | vekt 15 % |
| Vekst | 25 | vekt 15 % |
| Konsistens | 31 | vekt 15 % |
Varighet: 48 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eidesvåg AS?
Driftsmarginen var 4,4 % i 2025, mot en median på 13,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,2 %.
Hvor solid er Eidesvåg AS?
Egenkapitalandelen var 68,9 % i 2025 (median 33,1 %). Gjeldsgraden var 0,45 (median 1,99).
Hvordan er likviditeten i Eidesvåg AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,38 i 2025 (median 1,68).
Hvordan står Eidesvåg AS i Sjømat?
Eidesvåg AS er nr. 1 264 av 2 212 rangerte selskaper i Sjømat for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 287 av 491. Omsetningen endret seg −2,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 993367613
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (03.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 14 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 19. november 2008 17 år i drift
- Aksjekapital
- 2,99 MNOK
- Forretningsadresse
- Langevåg, 5443 BØMLO
- Kommune
- Bømlo rang 2 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 894500AIXI05ZXJTSE95 fornyes 12. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 44 | 55 | 47 | |
| Rang | 1 230 | 803 | 1 264 | |
| Driftsmargin | −11,7 % | 8,1 % | 4,4 % | |
| Totalrentabilitet | −1,2 % | 1,5 % | 1,2 % | |
| Egenkapitalandel | 67,3 % | 68,7 % | 68,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,25 | 2,68 | 2,38 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,1 % | −2,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 65,6 MNOK | 74,3 MNOK | 72,8 MNOK |
| Driftsresultat | −7,7 MNOK | 6,0 MNOK | 3,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −12,4 MNOK | 1,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −11,4 MNOK | −0,7 MNOK | −1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 6,2 MNOK | 5,8 MNOK | 5,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 494,3 MNOK | 483,7 MNOK | 468,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 40,4 MNOK | 47,5 MNOK | 48,7 MNOK |
| Egenkapital | 332,9 MNOK | 332,2 MNOK | 322,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −5,4 MNOK | −6,1 MNOK | −15,6 MNOK |
| Sum gjeld | 161,4 MNOK | 151,6 MNOK | 145,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 17,9 MNOK | 17,7 MNOK | 20,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6994778.
Videre
Lignende selskaper
- Arnøy Laks Slakteri AS indeks 47, nr. 1 251 · sammenlign
- Sunnmøre Fiskeindustri AS indeks 47, nr. 1 254 · sammenlign
- Havfisk AS indeks 47, nr. 1 256 · sammenlign
- Snorre Seafood AS indeks 47, nr. 1 265 · sammenlign
- Folla Alger AS indeks 47, nr. 1 276 · sammenlign