Snertingdal Bilistsenter AS
Score · regnskapsår 2025
37av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 8 197 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 029 av 22 951 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 27 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Snertingdal Bilistsenter AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,5 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 44,3 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −1,5 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −2,0 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | −5,1 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 44,3 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,25 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −21,2 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 37 gjør Snertingdal Bilistsenter AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Snertingdal Bilistsenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Snertingdal Bilistsenter AS har score 37 for 2025, rang 17 029 av 22 951 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 55 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 44,3 % mot median 33,5 %.
Svakest: Vekst: persentil 12 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −21,2 % mot median 4,0 %. Lønnsomhet: persentil 27 mot sammenlignbare, driftsmargin −1,5 % mot median 2,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −2,0 % (median 2,1 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Snertingdal Bilistsenter AS hadde en driftsmargin på −1,5 % og en egenkapitalandel på 44,3 % i 2025, og er nr. 17 029 av 22 951 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 6,9 % til −1,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,0 % (median 2,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 27 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 34 | vekt 15 % |
| Vekst | 12 | vekt 15 % |
| Konsistens | 53 | vekt 15 % |
Varighet: 35 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Snertingdal Bilistsenter AS?
Driftsmarginen var −1,5 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Snertingdal Bilistsenter AS?
Egenkapitalandelen var 44,3 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 1,25 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Snertingdal Bilistsenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,27 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Snertingdal Bilistsenter AS i Handel?
Snertingdal Bilistsenter AS er nr. 17 029 av 22 951 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 197 av 11 289. Omsetningen endret seg −21,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 993425060
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.300)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. desember 2008 17 år i drift
- Aksjekapital
- 0,35 MNOK
- Forretningsadresse
- Snertingdalsvegen 1748, 2838 SNERTINGDAL (GJØVIK)
- Kommune
- Gjøvik rang 6–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 17. oktober 2026
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 20 | 48 | 37 | |
| Rang | 18 504 | 12 080 | 17 029 | |
| Driftsmargin | −2,6 % | 6,9 % | −1,5 % | |
| Totalrentabilitet | −10,4 % | 26,0 % | −5,1 % | |
| Egenkapitalandel | 13,2 % | 34,9 % | 44,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,75 | 1,07 | 1,27 | |
| Omsetningsvekst | – | −22,1 % | −21,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,4 MNOK | 5,0 MNOK | 3,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 0,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,6 MNOK | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6534707.
Videre
Lignende selskaper
- Moto Marine Way AS indeks 37, nr. 17 024 · sammenlign
- Maerz Contemporary AS indeks 37, nr. 17 025 · sammenlign
- Norsk Ungdomsinitiativ AS indeks 37, nr. 17 026 · sammenlign
- Kværnerveien 1 AS indeks 37, nr. 17 027 · sammenlign
- Farmors-Hus AS indeks 37, nr. 17 030 · sammenlign