Farvan AS

Org.nr. 993469238 · Ålesund · Stiftet 2008 · 32 ansatte

Score · regnskapsår 2025

50av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 851 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 643 av 22 952 · Handel

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 22 og soliditet 79 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Farvan AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,0 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 53,2 % (median 30,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter75 MNOK93 MNOK
Driftsmargin 1,0 % 3,0 % 26 %
Resultatmargin 0,7 % 2,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 2,3 % 11,6 % 17 %
Egenkapitalandel 53,2 % 30,0 % 80 %
Gjeldsgrad 0,88 2,24 79 %
Likviditetsgrad 1 2,02 1,39 76 %
Omsetningsvekst −3,0 % 6,1 % 19 %
Omsetning per ansatt2,35 MNOK5,08 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 50 gjør Farvan AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Farvan AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Farvan AS har score 50 for 2025, rang 11 643 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 79 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 53,2 % mot median 30,0 %. Likviditet: persentil 76 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,02 mot median 1,39.

Svakest: Vekst: persentil 19 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −3,0 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 22 mot sammenlignbare, driftsmargin 1,0 % mot median 3,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Farvan AS hadde en driftsmargin på 1,0 % og en egenkapitalandel på 53,2 % i 2025, og er nr. 11 643 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 4 MNOK og 18 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,4 MNOK 10,0 4 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,7 MNOK
minus netto gjeld −1,0 MNOK
8,0 7 MNOK
P/B Egenkapital: 18,5 MNOK 1,0 18 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet22 vekt 30 %
Soliditet79 vekt 25 %
Likviditet76 vekt 15 %
Vekst19 vekt 15 %
Konsistens63 vekt 15 %

Varighet: 58 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Farvan AS?

Driftsmarginen var 1,0 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,3 %.

Hvor solid er Farvan AS?

Egenkapitalandelen var 53,2 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 0,88 (median 2,24).

Hvordan er likviditeten i Farvan AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,02 i 2025 (median 1,39).

Hvordan står Farvan AS i Handel?

Farvan AS er nr. 11 643 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 851 av 3 711. Omsetningen endret seg −3,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
993469238
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.632)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
32 registrert 10. september 2026
Stiftet
1. desember 2008 17 år i drift
Aksjekapital
0,80 MNOK
Forretningsadresse
Skarbøvikgata 51, 6006 ÅLESUND
Kommune
Ålesund rang 2–6 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.farvan.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks705550
Rang4 1599 07611 643
Driftsmargin5,7 %2,0 %1,0 %
Totalrentabilitet12,2 %4,6 %2,3 %
Egenkapitalandel45,3 %53,1 %53,2 %
Likviditetsgrad 11,962,022,02
Omsetningsvekst–−5,3 %−3,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter82,0 MNOK77,6 MNOK75,3 MNOK
Driftsresultat4,7 MNOK1,5 MNOK0,7 MNOK
Resultat før skatt4,1 MNOK1,2 MNOK0,5 MNOK
Årsresultat3,2 MNOK0,9 MNOK0,4 MNOK
Finanskostnader0,7 MNOK0,4 MNOK0,3 MNOK
Sum eiendeler39,3 MNOK34,1 MNOK34,7 MNOK
Omløpsmidler37,6 MNOK32,3 MNOK32,8 MNOK
Egenkapital17,8 MNOK18,1 MNOK18,5 MNOK
Opptjent egenkapital16,5 MNOK16,8 MNOK17,2 MNOK
Sum gjeld21,5 MNOK16,0 MNOK16,3 MNOK
Kortsiktig gjeld19,2 MNOK16,0 MNOK16,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7099602.

Lignende selskaper