Vidar Øvrevik AS
Score · regnskapsår 2025
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 193 av 12 871 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 360 av 20 335 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 60 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vidar Øvrevik AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 864 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,0 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 93,1 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 12,0 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 21,3 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 5,3 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 93,1 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,07 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 14,18 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −31,7 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Vidar Øvrevik AS det bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 871 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Vidar Øvrevik AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Vidar Øvrevik AS har score 68 for 2025, rang 3 360 av 20 335 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 14,18 mot median 1,41. Soliditet: persentil 99 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 93,1 % mot median 32,8 %.
Svakest: Vekst: persentil 10 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −31,7 % mot median 6,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Vidar Øvrevik AS hadde en driftsmargin på 12,0 % og en egenkapitalandel på 93,1 % i 2025, og er nr. 3 360 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 20,0 % til 12,0 % og omsetningen falt med 32 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 10 MNOK |
| P/B | 1,0 | 14 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 12,0 % (median 3,5 %); Egenkapitalandel 93,1 % (median 32,8 %); Likviditetsgrad 1 14,18 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 60 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | 10 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 75 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vidar Øvrevik AS?
Driftsmarginen var 12,0 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,3 %.
Hvor solid er Vidar Øvrevik AS?
Egenkapitalandelen var 93,1 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,07 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Vidar Øvrevik AS?
Likviditetsgrad 1 var 14,18 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Vidar Øvrevik AS i Bygg og anlegg?
Vidar Øvrevik AS er nr. 3 360 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 193 av 12 871. Omsetningen endret seg −31,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 993736988
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 29. januar 2009 17 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- 5582 ØLENSVÅG (VINDAFJORD)
- Kommune
- Vindafjord rang 1 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 14. oktober 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 73 | 83 | 68 | |
| Rang | 2 947 | 488 | 3 360 | |
| Driftsmargin | −5,8 % | 20,0 % | 12,0 % | |
| Totalrentabilitet | 2,0 % | 7,5 % | 5,3 % | |
| Egenkapitalandel | 95,4 % | 91,3 % | 93,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 16,71 | 10,16 | 14,18 | |
| Omsetningsvekst | – | 54,4 % | −31,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,6 MNOK | 5,5 MNOK | 3,7 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 1,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 13,3 MNOK | 14,9 MNOK | 15,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,9 MNOK | 11,8 MNOK | 12,4 MNOK |
| Egenkapital | 12,7 MNOK | 13,6 MNOK | 14,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 12,6 MNOK | 13,5 MNOK | 14,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 1,2 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6828294.
Videre
Lignende selskaper
- Hagaen AS indeks 68, nr. 3 355 · sammenlign
- Con-Wood-Steel AS indeks 68, nr. 3 356 · sammenlign
- Vågå Stein og Flis AS indeks 68, nr. 3 359 · sammenlign
- Olejarz-Malerne AS indeks 68, nr. 3 362 · sammenlign
- Ånen Trygsland AS indeks 68, nr. 3 363 · sammenlign