Smart4u Group AS

Org.nr. 994075799 · Oslo · Stiftet 2009

Score · regnskapsår 2024

13av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 10 581 av 11 058 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 21 395 av 22 221 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 22 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Smart4u Group AS ligger 37 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 11 051 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −7,7 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel −79,3 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −7,7 % 2,3 % 16 %
Resultatmargin −11,0 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −3,6 % 5,5 % 27 %
Egenkapitalandel −79,3 % 34,8 % 6 %
Gjeldsgrad – 1,23 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,58 1,76 8 %
Omsetningsvekst −10,4 % 2,8 % 23 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 13 gjør Smart4u Group AS det bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 058 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Smart4u Group AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Smart4u Group AS hadde en driftsmargin på −7,7 % og en egenkapitalandel på −79,3 % i 2024, og er nr. 21 395 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −53,5 % til −7,7 % og egenkapitalandelen falt fra −63,4 % til −79,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,1 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −2,0 MNOK 1,0 ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −79,3 % (median 34,8 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,58 (median 1,76).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −11,0 % (median 1,8 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,7 % (median 2,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet22 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet8 vekt 15 %
Vekst23 vekt 15 %
Konsistens10 vekt 15 %

Varighet: 8 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Smart4u Group AS?

Driftsmarginen var −7,7 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −3,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Smart4u Group AS?

Egenkapitalandelen var −79,3 % i 2024 (median 34,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Smart4u Group AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,58 i 2024 (median 1,76). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Smart4u Group AS i Handel?

Smart4u Group AS er nr. 21 395 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 581 av 11 058. Omsetningen endret seg −10,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
994075799
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.490)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
2. mars 2009 17 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Hoffsveien 92, 0377 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 23. desember 2022
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks413–
Rang20 70421 395–
Driftsmargin−53,5 %−7,7 %−43,2 %
Totalrentabilitet−24,1 %−3,6 %−11,3 %
Egenkapitalandel−63,4 %−79,3 %−99,6 %
Likviditetsgrad 10,580,580,50
Omsetningsvekst–−10,4 %−48,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,3 MNOK1,2 MNOK0,6 MNOK
Driftsresultat−0,7 MNOK−0,1 MNOK−0,3 MNOK
Resultat før skatt−3,4 MNOK−0,1 MNOK−0,3 MNOK
Årsresultat−3,4 MNOK−0,1 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader2,7 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,9 MNOK2,5 MNOK2,3 MNOK
Omløpsmidler2,7 MNOK2,5 MNOK2,3 MNOK
Egenkapital−1,9 MNOK−2,0 MNOK−2,3 MNOK
Opptjent egenkapital−5,0 MNOK−5,1 MNOK−5,4 MNOK
Sum gjeld4,8 MNOK4,5 MNOK4,6 MNOK
Kortsiktig gjeld4,6 MNOK4,3 MNOK4,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5796235.

Lignende selskaper