Huser Forvaltning AS
Score · regnskapsår 2025
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 224 av 1 719 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 862 av 2 554 · Helse og omsorg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 7 og soliditet 80 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Huser Forvaltning AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 715 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −22,3 % (median 6,2 %) og egenkapitalandel 77,5 % (median 43,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −22,3 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | −20,3 % | 6,1 % |
| Totalrentabilitet | −12,7 % | 15,1 % |
| Egenkapitalandel | 77,5 % | 43,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 0,98 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,06 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | −37,0 % | 3,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,35 MNOK | 0,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør Huser Forvaltning AS det bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 719 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Huser Forvaltning AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Huser Forvaltning AS har score 39 for 2025, rang 1 862 av 2 554 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 80 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 77,5 % mot median 43,1 %. Likviditet: persentil 75 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,06 mot median 1,53.
Svakest: Vekst: persentil 2 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −37,0 % mot median 3,3 %. Lønnsomhet: persentil 7 mot sammenlignbare, driftsmargin −22,3 % mot median 6,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −20,3 % (median 6,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −22,3 % (median 6,2 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Huser Forvaltning AS med 19,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 18,5 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Huser Forvaltning AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −3,3 % | 6,8 % | −16,2 prosentpoeng | −1,7 prosentpoeng | −14,4 prosentpoeng |
| 2025 | −22,3 % | 6,2 % | −19,0 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | −18,5 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Huser Forvaltning AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Huser Forvaltning AS falt 19,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,9 % | −3,3 % | −22,3 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Huser Forvaltning AS falt 19,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,9 % | −3,3 % | −22,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: helsetjenester (indeks)
Lønnsindeks: helsetjenester steg 5,1 % i 2025; driftsmarginen til Huser Forvaltning AS falt 19,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: helsetjenester, årssnitt | 88,0 | 91,6 | 96,0 | 100,6 | 105,8 | 109,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,5 % | +4,1 % | +4,7 % | +4,9 % | +5,1 % | +3,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,9 % | −3,3 % | −22,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Huser Forvaltning AS hadde en driftsmargin på −22,3 % og en egenkapitalandel på 77,5 % i 2025, og er nr. 1 862 av 2 554 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −3,3 % til −22,3 % og omsetningen falt med 37 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 20,3 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 20,7 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,3 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −20,3 % (median 6,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −22,3 % (median 6,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 7 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 80 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | 2 | vekt 15 % |
| Konsistens | 34 | vekt 15 % |
Varighet: 54 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Huser Forvaltning AS?
Driftsmarginen var −22,3 % i 2025, mot en median på 6,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −12,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Huser Forvaltning AS?
Egenkapitalandelen var 77,5 % i 2025 (median 43,1 %). Gjeldsgraden var 0,29 (median 0,98).
Hvordan er likviditeten i Huser Forvaltning AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,06 i 2025 (median 1,53).
Hvordan står Huser Forvaltning AS i Helse og omsorg?
Huser Forvaltning AS er nr. 1 862 av 2 554 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 224 av 1 719. Omsetningen endret seg −37,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 994262610
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (87.999)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 11 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 18. juni 2009 17 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Gamle Vikerveien 1, 1684 VESTERØY (HVALER)
- Kommune
- Hvaler rang 6–14 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Huser Trading AS (100 %), Huser Gårdsbarnehage AS (100 %)
Har eierandeler i: Huser Gårdsbarnehage AS (100 %), Huser Trading AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 75 | 49 | 39 | |
| Rang | 372 | 1 308 | 1 862 | |
| Driftsmargin | 12,9 % | −3,3 % | −22,3 % | |
| Totalrentabilitet | 14,1 % | −2,2 % | −12,7 % | |
| Egenkapitalandel | 82,3 % | 84,8 % | 77,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,19 | 4,43 | 3,06 | |
| Omsetningsvekst | – | −14,6 % | −37,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,2 MNOK | 6,2 MNOK | 3,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | −0,2 MNOK | −0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | −0,1 MNOK | −0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,8 MNOK | 6,4 MNOK | 6,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,0 MNOK | 4,3 MNOK | 4,3 MNOK |
| Egenkapital | 5,6 MNOK | 5,5 MNOK | 4,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,5 MNOK | 5,4 MNOK | 4,7 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7162531.
Videre
Lignende selskaper
- Puls Fysio AS indeks 39, nr. 1 858 · sammenlign
- DP Øya Eiendom AS indeks 39, nr. 1 861 · sammenlign
- Stange Kiropraktorklinikk AS indeks 39, nr. 1 864 · sammenlign
- Solberg Legehus AS indeks 39, nr. 1 866 · sammenlign
- Yama Norway AS indeks 39, nr. 1 868 · sammenlign