Elle Basic AS
Score · regnskapsår 2025
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 540 av 3 706 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 677 av 22 949 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Elle Basic AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 706 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 19,7 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 19,1 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 170 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 19,7 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 17,5 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 22,6 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 19,1 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 4,24 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 11,8 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 14,15 MNOK | 5,07 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Elle Basic AS det bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 706 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Elle Basic AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Elle Basic AS har score 54 for 2025, rang 9 677 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 88 mot sammenlignbare, driftsmargin 19,7 % mot median 3,0 %. Vekst: persentil 67 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 11,8 % mot median 6,1 %.
Svakest: Likviditet: persentil 18 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,06 mot median 1,39. Soliditet: persentil 28 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 19,1 % mot median 30,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Elle Basic AS hadde en driftsmargin på 19,7 % og en egenkapitalandel på 19,1 % i 2025, og er nr. 9 677 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 25,3 % til 19,1 % og omsetningen økte med 12 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 25 MNOK og 268 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 234 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 268 MNOK |
| P/B | 1,0 | 25 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 88 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 18 | vekt 15 % |
| Vekst | 67 | vekt 15 % |
| Konsistens | 53 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Elle Basic AS?
Driftsmarginen var 19,7 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,6 %.
Hvor solid er Elle Basic AS?
Egenkapitalandelen var 19,1 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 4,24 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Elle Basic AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,06 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Elle Basic AS i Handel?
Elle Basic AS er nr. 9 677 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 540 av 3 706. Omsetningen endret seg 11,8 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 994331825
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.450)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 12 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 2. juli 2009 17 år i drift
- Aksjekapital
- 0,64 MNOK
- Forretningsadresse
- Henrik Ibsens gate 60B, 0255 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300ZIUNKRBOC8G249 fornyes 12. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 55 | 63 | 54 | |
| Rang | 8 785 | 5 830 | 9 677 | |
| Driftsmargin | 18,5 % | 19,1 % | 19,7 % | |
| Totalrentabilitet | 30,5 % | 37,0 % | 22,6 % | |
| Egenkapitalandel | 22,1 % | 25,3 % | 19,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,10 | 1,06 | |
| Omsetningsvekst | – | 17,1 % | 11,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 129,6 MNOK | 151,8 MNOK | 169,8 MNOK |
| Driftsresultat | 24,0 MNOK | 29,1 MNOK | 33,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 23,7 MNOK | 22,3 MNOK | 29,8 MNOK |
| Årsresultat | 18,7 MNOK | 17,8 MNOK | 23,4 MNOK |
| Finanskostnader | 7,0 MNOK | 14,3 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 100,5 MNOK | 99,2 MNOK | 131,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 82,2 MNOK | 81,6 MNOK | 113,1 MNOK |
| Egenkapital | 22,2 MNOK | 25,1 MNOK | 25,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 21,5 MNOK | 24,5 MNOK | 24,5 MNOK |
| Sum gjeld | 78,3 MNOK | 74,1 MNOK | 106,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 78,3 MNOK | 74,1 MNOK | 106,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7109037.
Videre
Lignende selskaper
- Børresen Cooltech AS indeks 54, nr. 9 669 · sammenlign
- Bacardi Norge AS indeks 54, nr. 9 670 · sammenlign
- Glassfiber Produkter AS indeks 54, nr. 9 681 · sammenlign
- XL Bygg Berge Sag AS indeks 54, nr. 9 683 · sammenlign
- Valdres Auto AS indeks 54, nr. 9 685 · sammenlign