Eps Fuktsikring Vest AS

Org.nr. 994823655 · Bergen · Stiftet 2009

Score · regnskapsår 2025

45av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 7 615 av 12 870 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 236 av 20 336 · Bygg og anlegg

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 43 og soliditet 11 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Eps Fuktsikring Vest AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 12 863 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,0 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 1,9 % (median 32,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter5 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 2,0 % 3,5 % 42 %
Resultatmargin 2,0 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 5,3 % 7,8 % 43 %
Egenkapitalandel 1,9 % 32,8 % 20 %
Gjeldsgrad 50,66 1,43 2 %
Likviditetsgrad 1 1,73 1,41 62 %
Omsetningsvekst 19,6 % 6,1 % 65 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 45 gjør Eps Fuktsikring Vest AS det bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 870 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Eps Fuktsikring Vest AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Eps Fuktsikring Vest AS har score 45 for 2025, rang 12 236 av 20 336 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 72 mot sammenlignbare. Vekst: persentil 65 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 19,6 % mot median 6,1 %.

Svakest: Soliditet: persentil 11 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 1,9 % mot median 32,8 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Eps Fuktsikring Vest AS hadde en driftsmargin på 2,0 % og en egenkapitalandel på 1,9 % i 2025, og er nr. 12 236 av 20 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 20 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,1 MNOK 10,0 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,1 MNOK
minus netto gjeld 0,2 MNOK
8,0 1 MNOK
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,9 % (median 32,8 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet43 vekt 30 %
Soliditet11 vekt 25 %
Likviditet62 vekt 15 %
Vekst65 vekt 15 %
Konsistens72 vekt 15 %

Varighet: 37 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Eps Fuktsikring Vest AS?

Driftsmarginen var 2,0 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,3 %.

Hvor solid er Eps Fuktsikring Vest AS?

Egenkapitalandelen var 1,9 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 50,66 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i Eps Fuktsikring Vest AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,73 i 2025 (median 1,41).

Hvordan står Eps Fuktsikring Vest AS i Bygg og anlegg?

Eps Fuktsikring Vest AS er nr. 12 236 av 20 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 615 av 12 870. Omsetningen endret seg 19,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
994823655
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.230)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
12. november 2009 16 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Sanddalsvegen 11A, 5221 NESTTUN (BERGEN)
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 14. juni 2011
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks254045
Rang15 17913 34712 236
Driftsmargin0,5 %0,5 %2,0 %
Totalrentabilitet2,2 %12,0 %5,3 %
Egenkapitalandel−22,5 %−2,8 %1,9 %
Likviditetsgrad 11,721,611,73
Omsetningsvekst–9,0 %19,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,6 MNOK4,0 MNOK4,7 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,9 MNOK1,4 MNOK1,8 MNOK
Omløpsmidler0,9 MNOK1,4 MNOK1,8 MNOK
Egenkapital−0,2 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital−0,3 MNOK−0,1 MNOK−0,1 MNOK
Sum gjeld1,1 MNOK1,4 MNOK1,7 MNOK
Kortsiktig gjeld0,5 MNOK0,8 MNOK1,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6527673.