Consort AS
Score · regnskapsår 2025
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 56 av 81 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 269 av 387 · Finans og forsikring
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 31 og soliditet 56 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Consort AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 81 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,4 % (median 16,3 %) og egenkapitalandel 42,5 % (median 39,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 102 MNOK | 131 MNOK |
| Driftsmargin | 5,4 % | 16,3 % |
| Resultatmargin | 5,9 % | 22,7 % |
| Totalrentabilitet | 13,8 % | 20,4 % |
| Egenkapitalandel | 42,5 % | 39,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,36 | 1,48 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,45 |
| Omsetningsvekst | −1,1 % | 8,9 % |
| Omsetning per ansatt | 0,61 MNOK | 3,48 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør Consort AS det bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (81 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Consort AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Consort AS har score 42 for 2025, rang 269 av 387 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 69 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 18 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −1,1 % mot median 8,9 %. Lønnsomhet: persentil 31 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,4 % mot median 16,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Consort AS hadde en driftsmargin på 5,4 % og en egenkapitalandel på 42,5 % i 2025, og er nr. 269 av 387 rangerte selskaper i Finans og forsikring.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 14,6 % til 5,4 % og egenkapitalandelen steg fra 31,5 % til 42,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 19 MNOK og 62 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 46 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 62 MNOK |
| P/B | 1,0 | 19 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 31 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 56 | vekt 25 % |
| Likviditet | 36 | vekt 15 % |
| Vekst | 18 | vekt 15 % |
| Konsistens | 69 | vekt 15 % |
Varighet: 48 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Consort AS?
Driftsmarginen var 5,4 % i 2025, mot en median på 16,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,8 %.
Hvor solid er Consort AS?
Egenkapitalandelen var 42,5 % i 2025 (median 39,5 %). Gjeldsgraden var 1,36 (median 1,48).
Hvordan er likviditeten i Consort AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,17 i 2025 (median 1,45).
Hvordan står Consort AS i Finans og forsikring?
Consort AS er nr. 269 av 387 rangerte selskaper i Finans og forsikring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 56 av 81. Omsetningen endret seg −1,1 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 5. februar 2018 | Norsk Tipping AS | Salgstjenester - telefonoppfølging | 4,0 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 994887203
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (66.190)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 168 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. desember 2009 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,27 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandveien 43, 7067 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.consort.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 53 | 42 | |
| Rang | 160 | 160 | 269 | |
| Driftsmargin | 11,6 % | 14,6 % | 5,4 % | |
| Totalrentabilitet | 31,3 % | 33,8 % | 13,8 % | |
| Egenkapitalandel | 33,7 % | 31,5 % | 42,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,21 | 1,20 | 1,17 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,0 % | −1,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 86,4 MNOK | 102,9 MNOK | 101,7 MNOK |
| Driftsresultat | 10,0 MNOK | 15,0 MNOK | 5,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 10,2 MNOK | 15,6 MNOK | 6,0 MNOK |
| Årsresultat | 7,9 MNOK | 12,1 MNOK | 4,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 32,7 MNOK | 46,3 MNOK | 44,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 26,3 MNOK | 38,0 MNOK | 29,0 MNOK |
| Egenkapital | 11,0 MNOK | 14,6 MNOK | 18,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 10,7 MNOK | 14,3 MNOK | 18,5 MNOK |
| Sum gjeld | 21,7 MNOK | 31,7 MNOK | 25,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 21,7 MNOK | 31,7 MNOK | 24,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6350265.
Videre
Lignende selskaper
- Swiss Life Asset Managers Funds AS indeks 42, nr. 258 · sammenlign
- Viking Growth AS indeks 42, nr. 262 · sammenlign
- Sambla Group AS indeks 42, nr. 263 · sammenlign
- MALLING & CO Investment Management AS indeks 41, nr. 273 · sammenlign
- Trondheim Forsikringssenter AS indeks 41, nr. 277 · sammenlign