Norel AS
Score · regnskapsår 2023
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 394 av 11 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 707 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 84 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Norel AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 11 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 16,7 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 20,1 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 16,7 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 16,7 % | 3,3 % |
| Totalrentabilitet | 30,1 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 20,1 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,97 | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 7,4 % |
| Omsetning per ansatt | 0,36 MNOK | 0,82 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Norel AS det bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 416 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Norel AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Norel AS hadde en driftsmargin på 16,7 % og en egenkapitalandel på 20,1 % i 2023, og er nr. 8 707 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 9 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 84 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 40 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Norel AS?
Driftsmarginen var 16,7 % i 2023, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 30,1 %.
Hvor solid er Norel AS?
Egenkapitalandelen var 20,1 % i 2023 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 3,97 (median 1,46).
Hvordan er likviditeten i Norel AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2023 (median 1,42).
Hvordan står Norel AS i Bygg og anlegg?
Norel AS er nr. 8 707 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 394 av 11 416.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 994952676
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 18 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 18. november 2009 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Gamleveien 479, 1484 HAKADAL (NITTEDAL)
- Kommune
- Nittedal rang 3–13 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. august 2019
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Tommy Yndestad
- Styrets leder
- Tommy Yndestad
- Varamedlem
- Svein Yndestad
- Regnskapsfører
- Fastpris Regnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 46 | 53 | |
| Rang | 8 707 | 11 339 | 9 045 | |
| Driftsmargin | 16,7 % | 5,5 % | 10,2 % | |
| Totalrentabilitet | 30,1 % | 9,8 % | 18,9 % | |
| Egenkapitalandel | 20,1 % | 24,6 % | 21,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,48 | 1,40 | |
| Omsetningsvekst | – | −16,9 % | 4,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,4 MNOK | 5,3 MNOK | 5,6 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,6 MNOK | 3,1 MNOK | 3,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,5 MNOK | 2,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 2,9 MNOK | 2,3 MNOK | 2,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,9 MNOK | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5057553.
Videre
Lignende selskaper
- FOSSEN BYGG & Interiør AS indeks 52, nr. 8 702 · sammenlign
- Stetind Bygg AS indeks 52, nr. 8 704 · sammenlign
- Ryfylke Trelast Gruppen AS indeks 52, nr. 8 705 · sammenlign
- Røstgård Bygg AS indeks 52, nr. 8 708 · sammenlign
- Team Ødegård AS indeks 52, nr. 8 709 · sammenlign