Bøcon AS
Score · regnskapsår 2024
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 108 av 1 664 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 930 av 4 408 · Industri
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 17 og soliditet 66 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Bøcon AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 664 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −3,0 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 53,0 % (median 41,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 26 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | −3,0 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | −4,4 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | −4,4 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandel | 53,0 % | 41,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,89 | 1,34 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,29 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −10,7 % | 4,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,99 MNOK | 1,60 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør Bøcon AS det bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 664 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Bøcon AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Bøcon AS hadde en driftsmargin på −3,0 % og en egenkapitalandel på 53,0 % i 2024, og er nr. 2 930 av 4 408 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −7,5 % til −3,0 % og omsetningen falt med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 18,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,0 | 13 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,4 % (median 4,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,0 % (median 4,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 17 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 66 | vekt 25 % |
| Likviditet | 93 | vekt 15 % |
| Vekst | 20 | vekt 15 % |
| Konsistens | 23 | vekt 15 % |
Varighet: 40 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bøcon AS?
Driftsmarginen var −3,0 % i 2024, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −4,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Bøcon AS?
Egenkapitalandelen var 53,0 % i 2024 (median 41,2 %). Gjeldsgraden var 0,89 (median 1,34).
Hvordan er likviditeten i Bøcon AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,29 i 2024 (median 1,73).
Hvordan står Bøcon AS i Industri?
Bøcon AS er nr. 2 930 av 4 408 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 108 av 1 664. Omsetningen endret seg −10,7 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Bøcon Holding AS. Personer vises ikke med navn.
Bøcon Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Industri (1 selskap) 1 av 3 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 13 i alt. Sandnes 13 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Underskudd
- 1 selskap: Bøcon AS
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Bøcon Holding AS
- Bøcon AS du er her
- Bøcon Eiendom AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 994968769
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (16.230)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 6. januar 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Kvålkroken 8, 4323 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Bøcon Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Bøcon Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 42 | 37 | |
| Rang | 2 974 | 2 930 | 3 338 | |
| Driftsmargin | −7,5 % | −3,0 % | −6,7 % | |
| Totalrentabilitet | −11,8 % | −4,4 % | −8,6 % | |
| Egenkapitalandel | 52,5 % | 53,0 % | 46,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,05 | 4,29 | 3,03 | |
| Omsetningsvekst | – | −10,7 % | −10,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 29,0 MNOK | 25,9 MNOK | 23,1 MNOK |
| Driftsresultat | −2,2 MNOK | −0,8 MNOK | −1,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,6 MNOK | −1,1 MNOK | −1,7 MNOK |
| Skattekostnad | −0,6 MNOK | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Årsresultat | −2,0 MNOK | −0,9 MNOK | −1,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 18,3 MNOK | 17,3 MNOK | 17,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 17,8 MNOK | 16,7 MNOK | 16,8 MNOK |
| Egenkapital | 9,6 MNOK | 9,1 MNOK | 8,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 0,4 MNOK | – |
| Sum gjeld | 8,7 MNOK | 8,1 MNOK | 9,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,7 MNOK | 3,9 MNOK | 5,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5576531.
Videre
Lignende selskaper
- Nicro AS indeks 42, nr. 2 929 · sammenlign
- Kis Maritime AS indeks 42, nr. 2 935 · sammenlign
- Menstad Industri AS indeks 42, nr. 2 937 · sammenlign
- Drevelin Ortopedi Sør AS indeks 42, nr. 2 938 · sammenlign
- Kurt Hamre AS indeks 42, nr. 2 941 · sammenlign