BT Management AS
Score · regnskapsår 2025
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 470 av 1 029 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 458 av 3 228 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 44 og soliditet 45 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
BT Management AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 029 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,9 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 23,9 % (median 25,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 2,9 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 2,9 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 9,7 % | 10,8 % |
| Egenkapitalandel | 23,9 % | 25,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,19 | 2,45 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,22 |
| Omsetningsvekst | 21,9 % | 6,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,96 MNOK | 1,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør BT Management AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 029 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- BT Management AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
BT Management AS har score 53 for 2025, rang 1 458 av 3 228 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 75 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 21,9 % mot median 6,4 %. Konsistens: persentil 67 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 21,9 % (median 6,4 %); likviditetsgrad 1 1,19 (median 1,22).
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 1,2 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +1,2, bransjen −0,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til BT Management AS med 1,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,2 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk BT Management AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 11 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1,7 % | 4,5 % | −1,1 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | −0,9 prosentpoeng |
| 2025 | 2,9 % | 4,5 % | +1,2 prosentpoeng | 0,0 prosentpoeng | +1,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til BT Management AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting steg 3,8 % i 2025; driftsmarginen til BT Management AS økte 1,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,9 | 111,1 | 116,9 | 121,3 | 122,3 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +4,9 % | +5,9 % | +5,2 % | +3,8 % | +0,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,9 % | 1,7 % | 2,9 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til BT Management AS økte 1,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 99,5 | 117,4 | 126,0 | 130,8 | 138,4 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,3 % | +17,9 % | +7,4 % | +3,8 % | +5,8 % | +2,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,9 % | 1,7 % | 2,9 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til BT Management AS økte 1,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,9 % | 1,7 % | 2,9 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til BT Management AS økte 1,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,9 % | 1,7 % | 2,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,7 % i 2025; driftsmarginen til BT Management AS økte 1,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 81,5 | 85,5 | 89,7 | 94,8 | 100,3 | 106,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +4,9 % | +4,9 % | +5,7 % | +5,7 % | +6,0 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,9 % | 1,7 % | 2,9 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
BT Management AS hadde en driftsmargin på 2,9 % og en egenkapitalandel på 23,9 % i 2025, og er nr. 1 458 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 22 % og egenkapitalandelen steg fra 17,8 % til 23,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 14,1 | 3 MNOK |
| P/B | 2,7 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 21,9 % (median 6,4 %); Likviditetsgrad 1 1,19 (median 1,22).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 44 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 45 | vekt 25 % |
| Likviditet | 47 | vekt 15 % |
| Vekst | 75 | vekt 15 % |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Varighet: 46 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er BT Management AS?
Driftsmarginen var 2,9 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,7 %.
Hvor solid er BT Management AS?
Egenkapitalandelen var 23,9 % i 2025 (median 25,4 %). Gjeldsgraden var 3,19 (median 2,45).
Hvordan er likviditeten i BT Management AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,19 i 2025 (median 1,22).
Hvordan står BT Management AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
BT Management AS er nr. 1 458 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 470 av 1 029. Omsetningen endret seg 21,9 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Bergen Tankers Holding AS.
Konsernregnskap. Bergen Tankers Holding AS for 2025: indeks 44 av 100, nr. 25 av 39 konsern. Se konsernregnskapet
-
Bergen Tankers Holding AS
- BT Management AS du er her
- Bergen Tankers AS
- BT Crewing AS
- AS Bergen Chartering
- Haugland Invest AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 995080435
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (78.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 10 registrert 10. juli 2025
- Stiftet
- 4. januar 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Klampavikvegen 52, 5300 KLEPPESTØ (ASKØY)
- Kommune
- Askøy rang 12–25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Bergen Tankers Holding AS (100 %)
Øverste eier: Bergen Tankers Holding AS
- Bergen Tankers Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 40 | 53 | |
| Rang | 1 718 | 2 142 | 1 458 | |
| Driftsmargin | 2,9 % | 1,7 % | 2,9 % | |
| Totalrentabilitet | 8,8 % | 5,3 % | 9,7 % | |
| Egenkapitalandel | 21,7 % | 17,8 % | 23,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,28 | 1,20 | 1,19 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,2 % | 21,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14,9 MNOK | 16,1 MNOK | 19,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,9 MNOK | 5,4 MNOK | 5,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,9 MNOK | 5,4 MNOK | 5,4 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 1,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 3,8 MNOK | 4,5 MNOK | 4,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,8 MNOK | 4,5 MNOK | 4,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6798136.
Videre
Lignende selskaper
- Activepeople AS indeks 53, nr. 1 449 · sammenlign
- Sørli Anlegg AS indeks 53, nr. 1 450 · sammenlign
- Sos Event Security AS indeks 53, nr. 1 452 · sammenlign
- Key AS indeks 53, nr. 1 455 · sammenlign
- Viken Renhold AS indeks 53, nr. 1 459 · sammenlign