Anlegg AS
Score · regnskapsår 2024
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 185 av 5 345 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 331 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 60 og soliditet 22 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Anlegg AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 5 345 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 7,4 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 17,8 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 7,4 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 12,5 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 17,8 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 4,61 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | 40,5 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,84 MNOK | 1,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Anlegg AS det bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 345 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Anlegg AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Anlegg AS hadde en driftsmargin på 7,4 % og en egenkapitalandel på 17,8 % i 2024, og er nr. 11 331 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −29,6 % til 7,4 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 40,5 % (median 4,1 %); Likviditetsgrad 1 1,11 (median 1,49).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 60 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 22 | vekt 25 % |
| Likviditet | 23 | vekt 15 % |
| Vekst | 86 | vekt 15 % |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Varighet: 30 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Anlegg AS?
Driftsmarginen var 7,4 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,5 %.
Hvor solid er Anlegg AS?
Egenkapitalandelen var 17,8 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 4,61 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Anlegg AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,11 i 2024 (median 1,49).
Hvordan står Anlegg AS i Bygg og anlegg?
Anlegg AS er nr. 11 331 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 185 av 5 345. Omsetningen endret seg 40,5 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 0,9 MNOK
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 17. oktober 2025 | Osterøy kommune | Vinterdrift Osterøy kommune | 0,9 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 995094827
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.990)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 22. januar 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Klubbelivegen 28, 5281 VALESTRANDSFOSSEN (OSTERØY)
- Kommune
- Osterøy rang 15–29 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 13 | 46 | 40 | |
| Rang | 16 807 | 11 331 | 14 011 | |
| Driftsmargin | −29,6 % | 7,4 % | 13,9 % | |
| Totalrentabilitet | −32,6 % | 12,5 % | 17,5 % | |
| Egenkapitalandel | 11,1 % | 17,8 % | 24,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,11 | 0,94 | |
| Omsetningsvekst | – | 40,5 % | −27,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,5 MNOK | 14,7 MNOK | 10,6 MNOK |
| Driftsresultat | −3,1 MNOK | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −3,5 MNOK | 0,5 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | −3,5 MNOK | 0,5 MNOK | 1,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,5 MNOK | 8,6 MNOK | 8,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,1 MNOK | 3,7 MNOK | 3,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK | 2,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 1,4 MNOK | 2,0 MNOK |
| Sum gjeld | 8,4 MNOK | 7,1 MNOK | 6,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,5 MNOK | 3,4 MNOK | 3,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6299491.
Videre
Lignende selskaper
- Fuktstopper AS indeks 46, nr. 11 326 · sammenlign
- Meisterbygg Møre Drift AS indeks 46, nr. 11 328 · sammenlign
- Maler Agovic AS indeks 46, nr. 11 330 · sammenlign
- Tradisjonsmur AS indeks 46, nr. 11 332 · sammenlign
- Quality Spas Nordic AS indeks 46, nr. 11 333 · sammenlign