Sundet Utvikling AS

Org.nr. 995114135 · Alver · Stiftet 2010

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −25,0 % 3,5 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −24,9 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 0,0 % 7,8 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 9,2 % 32,8 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 9,82 1,43 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 289,70 1,41 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 6,1 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Sundet Utvikling AS hadde en egenkapitalandel på 9,2 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,2 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 0,0 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 3,2 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 9,2 % (median 32,8 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −24,9 % (median 3,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −25,0 % (median 3,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Sundet Utvikling AS?

Driftsmarginen var −25,0 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Sundet Utvikling AS?

Egenkapitalandelen var 9,2 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 9,82 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i Sundet Utvikling AS?

Likviditetsgrad 1 var 289,70 i 2025 (median 1,41).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
995114135
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (41.000)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
6. januar 2010 16 år i drift
Aksjekapital
4,00 MNOK
Forretningsadresse
Litlebergen, 5918 FREKHAUG (ALVER)
Kommune
Alver rang 13–24 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin−2 668,7 %–−25,0 %
Totalrentabilitet−0,3 %−0,1 %0,0 %
Egenkapitalandel10,9 %10,2 %9,2 %
Likviditetsgrad 1141,10130,58289,70
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,0 MNOK–0,1 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK0,0 MNOK−0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK–
Sum eiendeler31,8 MNOK33,6 MNOK34,9 MNOK
Omløpsmidler31,6 MNOK33,4 MNOK34,9 MNOK
Egenkapital3,5 MNOK3,4 MNOK3,2 MNOK
Opptjent egenkapital−0,5 MNOK−0,6 MNOK−0,8 MNOK
Sum gjeld28,3 MNOK30,1 MNOK31,7 MNOK
Kortsiktig gjeld0,2 MNOK0,3 MNOK0,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7204158.