Onepiece Jump in AS
Score · regnskapsår 2025
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 2 081 av 3 706 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 068 av 22 949 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Onepiece Jump in AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 706 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,2 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 69,5 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 52 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | −1,2 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | −2,9 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | −0,5 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 69,5 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,44 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,76 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | −31,5 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 10,37 MNOK | 5,07 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Onepiece Jump in AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 706 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Onepiece Jump in AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Onepiece Jump in AS har score 47 for 2025, rang 13 068 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 92 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 69,5 % mot median 30,0 %. Likviditet: persentil 87 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,76 mot median 1,39.
Svakest: Vekst: persentil 2 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −31,5 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 11 mot sammenlignbare, driftsmargin −1,2 % mot median 3,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −2,9 % (median 2,8 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −1,2 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Onepiece Jump in AS hadde en driftsmargin på −1,2 % og en egenkapitalandel på 69,5 % i 2025, og er nr. 13 068 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og omsetningen falt med 32 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 29 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 29 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,9 % (median 2,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −1,2 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 10,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 11 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 92 | vekt 25 % |
| Likviditet | 87 | vekt 15 % |
| Vekst | 2 | vekt 15 % |
| Konsistens | 47 | vekt 15 % |
Varighet: 59 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Onepiece Jump in AS?
Driftsmarginen var −1,2 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Onepiece Jump in AS?
Egenkapitalandelen var 69,5 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 0,44 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Onepiece Jump in AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,76 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Onepiece Jump in AS i Handel?
Onepiece Jump in AS er nr. 13 068 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 2 081 av 3 706. Omsetningen endret seg −31,5 % fra året før.
Konsernregnskap · 2023
52 av 100
Rang 221 av 464 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 84 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 3 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 2 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 59 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 30 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,1 % | – |
| Totalrentabilitet | 8,3 % | – |
| Egenkapitalandel | 51,5 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,95 | – |
| Omsetningsvekst | – | – |
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2023 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 995135469
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.710)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 5 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 4. januar 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,16 MNOK
- Forretningsadresse
- Eilert Sundts gate 41, 0355 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300YP0XSIUZ866S58 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 70 | 60 | 47 | |
| Rang | 4 359 | 6 920 | 13 068 | |
| Driftsmargin | 8,2 % | 3,1 % | −1,2 % | |
| Totalrentabilitet | 15,4 % | 8,2 % | −0,5 % | |
| Egenkapitalandel | 51,0 % | 59,6 % | 69,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,71 | 2,10 | 2,76 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,0 % | −31,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 78,1 MNOK | 75,7 MNOK | 51,8 MNOK |
| Driftsresultat | 6,4 MNOK | 2,3 MNOK | −0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,5 MNOK | 2,9 MNOK | −1,5 MNOK |
| Årsresultat | 4,3 MNOK | 2,2 MNOK | −1,2 MNOK |
| Finanskostnader | 2,9 MNOK | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 54,8 MNOK | 50,6 MNOK | 41,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 46,0 MNOK | 42,8 MNOK | 35,1 MNOK |
| Egenkapital | 28,0 MNOK | 30,2 MNOK | 29,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,7 MNOK | 13,9 MNOK | 12,8 MNOK |
| Sum gjeld | 26,9 MNOK | 20,4 MNOK | 12,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 26,9 MNOK | 20,4 MNOK | 12,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7111793.
Videre
Lignende selskaper
- Rydning Varmeservice AS indeks 47, nr. 13 056 · sammenlign
- Askeland AS indeks 47, nr. 13 058 · sammenlign
- Kirkenes Bil AS indeks 47, nr. 13 073 · sammenlign
- Hvaltorvet Mat AS indeks 47, nr. 13 080 · sammenlign
- Innlandet Retail AS indeks 47, nr. 13 082 · sammenlign