Future Solution AS

Org.nr. 995545071 · Sola · Stiftet 2010

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 65,7 % 2,3 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 100,3 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 21,9 % 5,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 58,5 % 34,8 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,71 1,23 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 2,07 1,76 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst 0,1 % 2,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Future Solution AS hadde en egenkapitalandel på 58,5 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 7,6 % til 65,7 % og egenkapitalandelen steg fra 47,9 % til 58,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 5 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,5 MNOK 10,0 5 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,4 MNOK
minus netto gjeld −2,0 MNOK
8,0 5 MNOK
P/B Egenkapital: 1,6 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Future Solution AS?

Driftsmarginen var 65,7 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,9 %.

Hvor solid er Future Solution AS?

Egenkapitalandelen var 58,5 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,71 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Future Solution AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,07 i 2024 (median 1,76).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
995545071
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.640)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
11. mai 2010 16 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Kjelsbergtunet 29, 4050 SOLA
Kommune
Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 26. oktober 2018
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Future Motion AS (100 %)

Porteføljen: 4 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 1 av dem med flertall. Snittindeksen er 52. 0 har negativ egenkapital, og 2 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Future Motion AS (100 %), Norwegian Lobster Farm AS (23 %), Banzha AS (0 %), Aqvisor AS (33 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin7,6 %65,7 %8,8 %
Totalrentabilitet33,0 %21,9 %3,2 %
Egenkapitalandel47,9 %58,5 %97,6 %
Likviditetsgrad 11,672,0725,23
Omsetningsvekst–0,1 %−26,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,6 MNOK0,6 MNOK0,4 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK0,4 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt1,1 MNOK0,6 MNOK0,1 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat1,1 MNOK0,5 MNOK0,1 MNOK
Finanskostnader––0,0 MNOK
Sum eiendeler3,3 MNOK2,7 MNOK4,1 MNOK
Omløpsmidler2,8 MNOK2,3 MNOK2,4 MNOK
Egenkapital1,6 MNOK1,6 MNOK4,0 MNOK
Opptjent egenkapital1,5 MNOK1,5 MNOK3,9 MNOK
Sum gjeld1,7 MNOK1,1 MNOK0,1 MNOK
Kortsiktig gjeld1,7 MNOK1,1 MNOK0,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5818285.