Ceeview AS

Org.nr. 995590441 · Oslo · Stiftet 2010 · 11 ansatte

Score · regnskapsår 2024

31av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 856 av 1 010 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 654 av 3 151 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 49 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Ceeview AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 010 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −15,6 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 34,7 % (median 33,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter21 MNOK23 MNOK
Driftsmargin −15,6 % 4,3 % 15 %
Resultatmargin −15,3 % 4,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −37,6 % 8,8 % 8 %
Egenkapitalandel 34,7 % 33,9 % 51 %
Gjeldsgrad 1,88 1,68 47 %
Likviditetsgrad 1 1,97 1,33 75 %
Omsetningsvekst −24,1 % 7,9 % 5 %
Omsetning per ansatt1,90 MNOK1,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 31 gjør Ceeview AS det bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 010 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ceeview AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Ceeview AS hadde en driftsmargin på −15,6 % og en egenkapitalandel på 34,7 % i 2024, og er nr. 2 654 av 3 151 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −2,5 % til −15,6 % og omsetningen falt med 24 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −1,9 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −2,0 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 2,9 MNOK 2,6 7 MNOK 4 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −15,3 % (median 4,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −15,6 % (median 4,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet11 vekt 30 %
Soliditet49 vekt 25 %
Likviditet75 vekt 15 %
Vekst5 vekt 15 %
Konsistens20 vekt 15 %

Varighet: 38 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ceeview AS?

Driftsmarginen var −15,6 % i 2024, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −37,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Ceeview AS?

Egenkapitalandelen var 34,7 % i 2024 (median 33,9 %). Gjeldsgraden var 1,88 (median 1,68).

Hvordan er likviditeten i Ceeview AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,97 i 2024 (median 1,33).

Hvordan står Ceeview AS i Informasjon og kommunikasjon?

Ceeview AS er nr. 2 654 av 3 151 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 856 av 1 010. Omsetningen endret seg −24,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
995590441
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
11 registrert 10. august 2025
Stiftet
25. mai 2010 16 år i drift
Aksjekapital
5,41 MNOK
Forretningsadresse
Olaf Helsets vei 6, 0694 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
17
Største eier
20,2 % · tre største 60,5 %
Fordeling
selskaper 77 % · privatpersoner 23 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
79 %
Eiere over 60 år
25 % av personeierne sine aksjer (medianalder 55 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks453114
Rang1 7722 6543 112
Driftsmargin−2,5 %−15,6 %−22,9 %
Totalrentabilitet−7,2 %−37,6 %−50,4 %
Egenkapitalandel36,9 %34,7 %−9,3 %
Likviditetsgrad 12,111,971,45
Omsetningsvekst–−24,1 %−26,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter27,5 MNOK20,9 MNOK15,4 MNOK
Driftsresultat−0,7 MNOK−3,3 MNOK−3,5 MNOK
Resultat før skatt−0,7 MNOK−3,2 MNOK−3,5 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−0,7 MNOK−3,2 MNOK−3,5 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler7,6 MNOK8,3 MNOK6,7 MNOK
Omløpsmidler7,6 MNOK8,3 MNOK6,7 MNOK
Egenkapital2,8 MNOK2,9 MNOK−0,6 MNOK
Opptjent egenkapital–−2,5 MNOK−6,0 MNOK
Sum gjeld4,8 MNOK5,4 MNOK7,3 MNOK
Kortsiktig gjeld3,6 MNOK4,2 MNOK4,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5935103.